Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Uudised / Eesti / 2. veebruaril heisatakse Eesti lipud

2. veebruaril heisatakse Eesti lipud

Prindi see artikkel
2. veebruar 2010

EestiLipudTeisipäeval, 2. veebruaril on Eestis lipupäev. Tartu rahulepingu 90. aastapäeva puhul heiskavad Eesti lipu kõik riigi- ja kohaliku omavalitsuse asutused, avalik-õiguslikud organisatsioonid ning Eesti lipu võivad heisata ka kõik teised.

2. veebruaril 1920 allkirjastasid Eesti Vabariigi ning Nõukogude Venemaa esindajad Tartus lepingu, milles Venemaa tunnustas Eesti rippumatust ja iseseisvust. Rahulepinguga lõpetati kahe riigi vaheline sõjaseisukord ning sätestati Eesti ja Venemaa vaheline riigipiir.

Kava Tartu rahu 90. aastapäeva tähistamisele pühendatud sündmustega on üleval valitsuse briifinguruumis: www.valitsus.ee/brf/index.php?id=297042&

Eesti lipu heiskamisel tuleb jälgida, et lipp oleks puhas ja terve ning vastaks etalonile. Eesti lipu heiskamisel koos mõne muu lipuga peavad lipud olema võrdse laiusega ja heisatud eraldi seisvatesse võrdse pikkusega lipuvarrastesse või -mastidesse ning asuma ühel kõrgusel. Koos heisates peab Eesti lipp olema auväärsemal kohal. Auväärsem koht tähendab, et lipurivi tagant vaadatuna asetseb Eesti lipp, võrreldes teste lippudega, paremal.

Lipud heisatakse päikesetõusul, kuid mitte hiljem kui kell kaheksa hommikul ja langetatakse päikeseloojangul, kuid mitte hiljem kui kell kümme õhtul. Kui lippu ei langetata, tuleb hoolitseda, et see oleks valgustatud pimedal ajal.

Vaata lisaks:

Eesti lipu seadus

Eesti lipu kasutamise hea tava

Allikas: valitsuse kommunikatsioonibüroo 29.01.2010 pressiteade