Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Kultuur / Arhitektuur / Eesti Arhitektide Liit valib uue esimehe

Eesti Arhitektide Liit valib uue esimehe

Prindi see artikkel
4. veebruar 2010

PeeterPere

Peeter Pere (foto: www.kodustuudio.ee)

Neljapäeval, 4. veebruaril toimub Tallinnas, Rävala pst 8 suures saalis Eesti Arhitektide Liidu korraline üldkogu. Selle raames valitakse järgnevaks kaheks aastaks liidule uus esimees ja eestseisus.

EALi juhib alates 2008. aastast Ike Volkov, aseesimehed on Inga Raukas ja Indrek Allmann. Tänastel valimistel kandideerib EAL eestseisuse 20-le kohale 40 liiget, esimehe kandidaate on üks – arhitekt Peeter Pere.

Üldkogul esitletakse MAJA 2008 arhitektuuridokumentaali (produtsent AD Oculos Film, käsikiri Margit Mutso), antakse üle 2009. aasta Noore Arhitekti preemia ning EALi teenetemedalid Parimale Tellijale, Ehitajale ja Kriitikule. Üldkogu päevakavas on veel ülevaade lõppenud majandusaastast ja eestseisuse senisest tegevusest ning EAL projektidest ja võistlustest 2009. aastal. Arutatakse EALi tegevuskava 2010. aastal. Eesti arhitektuurikeskuse tegevusplaane tutvustab selle juht Ülar Mark.

Noore Arhitekti 2009. aasta preemia kandidaadid on Eero Endjärv, Eero Palm, Hanno Grossschmidt, Indrek Näkk, Jaan Tiidemann, Lembit-Kaur Stöör, Martin Aunin, Ott Kadarik, Ralf Lõoke ja Villem Tomiste. 2008. aasta noore arhitekti tiitli võitis Siiri Vallner.

Eesti Arhitektide Liit ( www.arhliit.ee ) ehk EAL on 1921. aastal asutatud loominguline erialaliit, mis koondab hetkel 372 arhitekti. EALi põhitegevust saab koondada ühisnimetaja “arhitektuurialane ekspertiis” alla. Liit toetab ja arendab arhitektuurivaldkonda ning väljendab ja kaitseb oma liikmete ühishuve. EALi eesmärk on oma tegevusega kaasa aidata kvaliteetse elukeskkonna loomisele, mille moodustavad säästvalt kasutatud looduskeskkond ning targalt ja kultuurikeskselt arendatud ehitatud keskkond. EAL tegevust rahastab eelkõige riik (läbi Kultuurkapitali ja kultuuriministeeriumi) samuti peetakse end ise üleval läbi liikmemaksude ja projektipõhiste teenuste abil.

Allikas: Arhitektide Liidu 03.02.2010 pressiteade