Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Terved eluviisid / Sport / Vancouveris algasid taliolümpiamängud

Vancouveris algasid taliolümpiamängud

Prindi see artikkel
13. veebruar 2010

VancouverOMLogo

Kanadas Vancouveris toimus Eesti aja järgi varahommikul XXI taliolümpiamängude avatseremoonia, mille korraldajad omistasid reedel hukkunud Gruusia sportlase Nodar Kumaritašvili mälestusele.

Esimest korda korraldati tseremoonia sisestaadionil – maailma suurimas sisehallis BC Place, mis mahutab 60.000 pealtvaatajat.

Eesti delegatsioon marssis sisse kella poole viie ajal. Eesti lippu kandis Roland Lessing. Laskesuusataja Roland Lessing saavutas käesoleval hooajal Pokljuka maailmakarikaetapil jälitussõidus teise koha. Ta on üheksakordne Eesti meister. Roland Lessing on osalenud Salt Lake City ja Torino taliolümpiamängudel.

Varsti pärast Eestit sisenenud Gruusia delegatsioon teatas varem, et osaleb Kumaritašvili hukkumisest hoolimata üritusel ja ka avatseremoonial, et austada sellega noore sportlase mälestust. Vahepeal olid grusiinid otsustanud juba osalemisest loobuda. Musti salle ja käepaelu kandnud Gruusia delegatsioon pälvis seisva ovatsiooni ning olümpialipud ja Kanada lipud olid pooles mastis.

Õhtu ainsa äpardusena kerkis põrandast nelja asemel vaid kolm hiiglaslikku jääpurikat, mis olümpiatuld toetasid. Olümpiatule süütas legendaarne hokimängija Wayne Gretzky.

Pärast Vancouveri korralduskomitee esimehe John Furlongi ja Rahvusvahelise Olümpiakomitee presidendi Jacques Rogge kõnesid kuulutas Haiti päritolu Kanada kindralkuberner Michaelle Jean 12.-28. veebruarini kestvad Vancouveri olümpiamängud avatuks.

Pekingi vaatemänguliste olümpiamängude järel ei ole avatseremoonia korraldamine sugugi kerge ülesanne, eriti ajal, mil majandus ülemaailmsest kriisist toibub.

Kuid Kanada võttis appi maailmas kuulsust kogunud artistid nagu näitleja Donald Sutherland ning lauljad k.d. lang, Nelly Furtado ja Bryan Adams.

Tseremoonia ühendas Kanada kaks maailma – sügav austus looduse, traditsioonide ja põliselanikkonna vastu ning maailma ühe jõukaima riigi uuenduslik kultuurielu.

Vancouveri taliolümpiamängudel osaleb 82 riiki.

ÜRO peasekretär Ban Ki-moon ja ÜRO Peaassamblee president Ali Abdussalam Treki kutsusid reedel rahvusvahelist kogukonda järgima Vancouveri taliolümpiamängude ajal olümpiarahu.

Allikas: Eesti Olümpiakomitee; BNS, 13.02.2010