Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Eesti riik / Riigikontroll ja Eesti Pank / Kapa stuudiumi kevadsemestri avaloengu peab Eesti Panga asepresident Märten Ross

Kapa stuudiumi kevadsemestri avaloengu peab Eesti Panga asepresident Märten Ross

Prindi see artikkel
14. veebruar 2010

EurodPühapäeval, 14. veebruaril alustab Kohilas Tohisoo mõisas viiendat semestrit akadeemiliste loengute sari Kapa stuudium.

Kell 15 on auditooriumi ees Eesti Panga asepresident Märten Ross loenguga „Eurole üleminekust majandusfilosoofilisest ja praktilisest vaatepunktist“. Loeng on tasuta ja avatud kõigile huvilistele. Pärast loengut on soovijatel võimalik kohvilauas ja vabamas meeleolus lektoriga mõtteid vahetada.

Akadeemiliste loengute sarja „Kapa stuudium“ algatas Kohila vallavalitsus ühes koolituskeskusega 2008. aasta kevadel. Loengud räägivad teadussaavutustest, tähelepanuväärsetest avastustest, uuringutest ja valdkondadevahelistest seostest, maailma ja inimkonna arenguperspektiividest. Sügissemestri loengud olid seotud meedia ja kommunikatsiooni teemaga, semestrit alustas prof Marju Lauristin, lektorid olid Raul Rebane, Tiit Hennoste ja Alar Tamming.

Kapa stuudiumis on esinenud kultuuripsühholoog prof Peeter Tulviste, astrofüüsik akadeemik Ene Ergma, demograaf prof Kalev Katus ja tuntud bioloog Urmas Laansoo, akadeemik Anto Raukas, rannikutehnika professor, akadeemik Tarmo Soomere, vähirakkude uurija, rakubioloog prof Toivo Maimets, prof Hardo Aasmäe, Varro Vooglaid, innovatsiooniaasta eestvedaja Urmas Kõiv, Karl-Martin Sinijärv ja Jürgen Rooste. Uut evolutsiooniteoorias tutvustas möödunud kevadel bioloog Toomas Trapido.

Allikas: Kohila valla 13.02.2010 pressiteade