Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Terved eluviisid / Tervis / Digiretsepti üleminekuaeg jätkub

Digiretsepti üleminekuaeg jätkub

Prindi see artikkel
18. veebruar 2010

arstTäna, 18. veebruaril toimus Sotsiaalministeeriumi, Eesti Haigekassa ning apteekide ja arstide esindajate kohtumine. Kohtumisel otsustati, et järgnevaks kaheks kuuks jääb apteekidele alles võimalus esitada Eesti Haigekassale soodusretseptide koondarveid nii senise, juba aastaid kasutuses oleva süsteemi, kui ka retseptikeskuse kaudu.

Endiselt peavad arstid välja kirjutama digitaalseid retsepte, v.a arstist mitte sõltuvate asjaolude tõttu nagu elektrikatkestus, koduvisiit, infosüsteemi rike, patsiendi soov saada paberkandjal retsepti.

Täna tehtud otsuse peamiseks põhjuseks on jaanuari- ja veebruarikuus toimunud lühiajalised katkestused süsteemi töös.

Kohtumise tulemusena tehtud otsus oli kõikide osapoolte ühine soov ning nenditi fakti, et retseptikeskuse käivitamine on vaatamata esinenud tõrgetele olnud edukas. Kõik osapooled loodavad, et järgmistel kuudel toimib süsteem veelgi paremini. Ühiselt tõdeti, et ka järgnevatel kuudel võib esineda tõrkeid süsteemi töös ning see on suurte ja keeruliste projektide käivitamisel paratamatu. Sotsiaalministeerium ja Eesti Haigekassa pingutavad koostöös hanke partneritega selle nimel, et edaspidi oleks tagatud süsteemi stabiilne toimimine ja patsiendid saaksid ravimid apteegist kätte ilma viivituseta.

Sotsiaalministeerium ja Eesti Haigekassa tänavad kõiki arste ja apteekreid seni tehtud pingutuste eest. Loodame patsientide mõistvale suhtumisele olukordades, kus ravimi või retsepti väljastamine võtab rohkem aega.

Alates 1. jaanuarist on välja kirjutatud 584 tuhat retsepti ja välja ostetud ravimeid 304 tuhande digiretsepti alusel.

Allikas: Sotsiaalministeeriumi 18.02.2010 pressiteade