Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Kultuur / Kunst / Erki Meister avab Tampere Majas isikunäituse “Mehetapp”

Erki Meister avab Tampere Majas isikunäituse “Mehetapp”

Prindi see artikkel
19. veebruar 2010

plakat.inddReedel, 19. veebruaril kell 17 avab kunstnik Erki Meister Tartus Tampere Maja galeriis sotsiaalselt tundlikku teemat kujutava isikunäituse „Mehetapp“.

„Pildiseeria räägib läbi groteski ja manipulatsiooni loo külaühiskonnas eesti meest varitsenud ohtudest. Fotodel vastanduvad soorollid ja toimub midagi naisvandenõu taolist. Piltidel on karm fiktsioon ühiskonnast, kus naised mehi julmalt ära kasutavad. Kogu võim ja jõud on nende käes. Mehi sunnitakse tööle, klopitakse ja tapetakse. Muidugi ei ole see tegelikkus ega ajalugu, vaid kõverpeegli tagasihelk, mis peaks tooma mõtteainet tänaste probleemide lahendamiseks,“ ütleb kunstnik oma näituse iseloomustamiseks.

Tampere Majas saab näitust vaadata kuni 3. märtsini. Tampere Maja Galerii on avatud iga päev kell 9-18.

Erki Meister on aktiivne nii kunsniku, helilooja kui muusikuna. Ta on saanud mitmeid auhindu heliloomingu konkurssidelt. Looming hõlmab kammermuusikat, koorilaule, teoseid erinevatele ansamblikoosseisudele ja vokaal-sümfoonilisi suurvorme.

Aktiivselt on Erki Meister tegev mitmete ansamblite koosseisus ja juhina. Plaadistanud oma muuskat nii kooride, kui ansamblitega. Kirjutanud ka kolm lühijuttude kogumikku. Täpsem info kodulehelt.

Allikas: Tampere Maja 17.02.2010 pressiteade