Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Eesti riik / President / Obama ja Medvedev õnnitlesid Eestit iseseisvuspäeva puhul

Obama ja Medvedev õnnitlesid Eestit iseseisvuspäeva puhul

Prindi see artikkel
23. veebruar 2010

EestiLipudAmeerika Ühendriikide president Barack Obama ja Venemaa president Dmitri Medvedev soovisid president Toomas Hendrik Ilvesele saadetud läkituses Eestile õnne iseseisvuspäeva puhul.

Kirjas õnnitles Obama Ilvest ja eesti rahvast iseseisvuspäeva puhul ning avaldas samas Eestile tänu panuse eest transatlantilistesse partnerlusse ning rahvusvahelise julgeoleku tagamisse, teatas Ameerika Ühendriikide saatkond Eestis BNS-ile.

Obama tunnustas edusamme, mida Eesti on pärast iseseisvuse taastamist teinud ning samuti pühendumist demokraatia ja inimõiguste ideaalidele.

USA president kinnitas, et Ameerika Ühendriigid on uhked liitlassuhete üle Eestiga, seistes koos vastu tänastele ja homsetele väljakutsetele.

Obama kinnitas, et ta on valmis jätkama koostöö tugevdamist kahe riigi vahel.

Dmitri Medvedev palus oma kirjas Ilvesel vastu võtta õnnitlused rahvuspüha – iseseisvuspäeva puhul. Samuti soovis Venemaa president Ilvesele ja kogu Eesti rahvale õnne ja kordaminekuid.

Ilvesele on saatnud iseseisvuspäeva eel õnnitluse ka näiteks Hiina president Hu Jintao, Ukraina president Viktor Juštšenko, Pakistani president Asif Ali Zardari, Montenegro president Filip Vujanovic, Rootsi kuningas Carl XVI Gustaf, ÜRO peasekretär Ban Ki-moon, Kreeka president Karolas Papoulias, Malta president George Abela, Peruu president Alan Garcia, Saksamaa president Horst Köhler, Hollandi kuninganna Beatrix, Itaalia president Giorgio Napolitano ja Tšehhi president Vaclav Klaus.

Allikas: BNS, 23.02.2010