Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Uudised / Eesti / 24. veebruaril heisatakse Eestis lipud

24. veebruaril heisatakse Eestis lipud

Prindi see artikkel
24. veebruar 2010

LipudTäna, 24. veebruaril on Eestis rahvuspüha ja lipupäev. Vabariigi aastapäeva puhul heisatakse Eesti lipp elu-, äri- ja büroohoonetel.

24. veebruaril tähistatakse Eesti Vabariigi väljakuulutamise 92. aastapäeva. Sel päeval 1918. aastal avaldati Tallinnas “Manifest kõigile Eestimaa rahvastele”, milles kuulutati välja sõltumatu ja demokraatlik Eesti Vabariik.

Eesti lipu heiskamisel tuleb jälgida, et lipp oleks puhas ja terve ning vastaks etalonile. Eesti lipu heiskamisel koos mõne muu lipuga peavad lipud olema võrdse laiusega ja heisatud eraldi seisvatesse võrdse pikkusega lipuvarrastesse või -mastidesse ning asuma ühel kõrgusel. Koos heisates peab Eesti lipp olema auväärsemal kohal. Auväärsem koht tähendab, et lipurivi tagant vaadatuna asetseb Eesti lipp, võrreldes teste lippudega, paremal.

Lipud heisatakse päikesetõusul, kuid mitte hiljem kui kell kaheksa hommikul ja langetatakse päikeseloojangul, kuid mitte hiljem kui kell kümme õhtul. Kui lippu ei langetata, tuleb hoolitseda, et see oleks valgustatud pimedal ajal.

Vaata lisaks:

Eesti lipu seadus

Eesti lipu kasutamise hea tava

Multifilm lipupäevast

Allikas: Riigikantselei 23.02.2010 pressiteade