Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Eesti riik / Soomes tähistatakse Eesti Vabariigi aastapäeva tantsuetendusega „Opus Tempus”

Soomes tähistatakse Eesti Vabariigi aastapäeva tantsuetendusega „Opus Tempus”

Prindi see artikkel
25. veebruar 2010

Opus Tempus (foto: www.saal.ee)

Opus Tempus (foto: www.saal.ee)

Neljapäeval, 25. veebruaril, algusega kell 18.00 etendub Helsingis Savoy teatris tantsu- ja muusikalavastus „Opus Tempus“, millega tähistatakse Eesti iseseisvuspäeva Soomes. Etenduse korraldavad Eesti suursaatkond Soomes ja Sõltumatu Tantsu Ühendus. Eesti saatkonnas Helsingis toimub samal päeval vabariigi 92. aastapäevale pühendatud pidulik vastuvõtt.

„Opus Tempus“ on tegijate hinnangul sürreaalne värvide ja vormide mäng, mille koreograafiline käekiri on sulam loodusvaatlustest ning Austraalia filmikunstniku Mike Worali barokilike maalide hingusest. Pea peale pööratud lavastuses tantsivad muusikud ning musitseerivad tantsijad, kelle erinevad professionaalsed oskused ning karakterid lõimuvad laval ruumiliseks tervikuks.

„Opus Tempuse“ koreograafid Mari Mägi ja Kaja Lindal astuvad ise üles tantsijatena, muusika autor on Monika Mattiesen. Tantsuetenduses teeb kaasa ka kvartett „Una Corda“ koosseisus Liis Jürgens harfil, Ene Nael klavessiinil, Kristi Mühling kandlel ja Monika Mattiesen flöödil.

„Opus Tempus“ esietendus 2009. aasta märtsis Tallinnas ning on pälvinud silmatorkavat meediatähelepanu.

Allikas: Välisministeeriumi 23.02.2010 pressiteade