Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Terved eluviisid / Tervisesport / Täna toimub presidendimatk

Täna toimub presidendimatk

Prindi see artikkel
27. veebruar 2010

Presidendimatk27. veebruaril toimub arvult juba seitsmes, Aegviidust üle Nelijärve Jänedale suunduv presidendimatk. Üha enam populaarsust võitnud suusaretk on toonud stardipaika nii pensionäre kui perekondi, koolilapsi ja tervisesporti hindavaid meeskondi. Matkata saab nii suuskadel kui ka kepikõndi harrastades.

Põhimatk saab alguse Aegviidust ning kulgeb mööda Presidendirada Jänedani, matka raja pikkuseks on 10 km.

Lühike matk saab alguse Nelijärve Puhkekeskusest ja kulgeb siis juba kas mööda kergliiklusteed või mööda suusarada Jänedale, selle matka pikkuseks on 5 km.

Kõigile matkajatele pakutakse Nelijärve Puhkekeskuses kuuma teed ja Jänedal Musta Täku Tallis kuuma suppi ja teed.

Matk on tasuta, kuid kõigil on võimalik toetada “Presidendimatka” ostes 50.- kr. (lapsed ja pensionärid 25.-) kaelakaardi. Kaelakaardiostnute vahel loositakse kell 14.00 10 kuldpiletit simmanitele Jäneda Musta Täku Tallis, nädalalõpp kahele Jäneda SPA Hotellis, nädalalõpp kahele Nelijärve Puhkekeskuses, lisaks meeneid toetajatelt.

Elektriraudtee annab aga kõigile tervisespordi üritusest osavõtjatele tasuta pileti Tallinnast 10.08 väljuvale rongile. Kell 15.30 Jänedalt väljuvad bussid viivad matkajad Aegviidu jaama 16.16 väljuvale rogile. Ka tagasisõit elektrirongiga on kõigile tervisematkast osavõtjatele tasuta.

Presidendimatka avab president Arnold Rüütel. Päeva juhib Tõnis Milling.

Allikas: www.presidendirada.ee