Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Terved eluviisid / Sport / Rogge kõne lõpetas “suurepärase ja väga sõbraliku” olümpia

Rogge kõne lõpetas “suurepärase ja väga sõbraliku” olümpia

Prindi see artikkel
1. märts 2010

VancouverOMLogoRahvusvahelise Olümpiakomitee (ROK) president Jacques Rogge nimetas Kanadas Vancouveris peetud 21. taliolümpiat “suurepäraseks ja väga sõbralikuks”, enne kui kuulutas mängud pühapäeval lõppenuks.

Lõputseremoonial kõnelenud Rogge avaldas muuhulgas kaastunnet Gruusiale ja kelgutaja Nodar Kumaritašvili perekonnale seoses treeningsõidul juhtunud traagilise õnnetusega, mis leidis aset 12. veebruaril enne avatseremooniat ja lõppes noore sportlase surmaga.

“Oleme jaganud koos lühikeseks jäänud olümpiaunistuse leina,” ütles Rogge ja lisas, et Kumaritašvili mälestus jääb alatiseks püsima.

Lõputseremoonial võttis Vancouveri linnapealt Gregor Robertsonilt olümpialipu Rogge vahendusel üle Anatoli Pahhomov, kes on 2014. aasta taliolümpialinna Sotši linnapea.

Meeleolukal ja humoorikal lõputseremoonial esinesid ja astusid sõnavõttudega üles mitmed Kanada kuulsused, teiste seas koomik ja näitleja William Shatner, filmitäht Michael J. Fox ja lauljad Michael Buble, Avril Lavigne ning Alanis Morissette.

Allikas: BNS, 01.03.2010