Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Kultuur / Filmikunst / Kinos Artis esilinastub Jaan Kolbergi dokumentaalfilm “Rahva vabadus”

Kinos Artis esilinastub Jaan Kolbergi dokumentaalfilm “Rahva vabadus”

Prindi see artikkel
5. märts 2010

Tunne Kelam

Tunne Kelam

Täna kell 18.00 esilinastub kinos Artis Jaan Kolbergi dokumentaalfilm “Rahva vabadus”, mille abil hakatakse koolinoortele tutvustama Eesti taasiseseisvumisele eelnenud arenguid ja nende tähtsust tänases ühiskonnas.

Filmi režissööri ja stsenaristi Jaan Kolbergi sõnul seati filmi oluliseks eesmärgiks talletada taasiseseisvumisele eelnenud sündmustest osa saanud inimeste kogemused nii, et Eesti noored toimunut ka tänases kontekstis väärtustada mõistaksid.

“Tahame, et koolinoored näeksid, milline suur saavutus oli Eesti Vabariigi taastamine, ja mõistaksid, et selliseid olulisi arenguid saavad ühiskonnas juhtida ainult aktiivsed kodanikud,” räägib Kolberg.

Eesti Kongressi kokkuistumise 20. aastapäevaks valminud filmis meenutavad 1990. aasta 11. ja 12. märtsi sündmusi kodanike komiteede aktivistid. Oma kommentaare jagavad Vabariigi President Toomas Hendrik Ilves, Eve Pärnaste, Liia Hänni, Tunne Kelam, Trivimi Velliste, Mart Laar, Vardo Rumessen, Rein Kilk ja teised.

Valminud dokumentaalfilm linastub 13. märtsil aga Eesti Kongressi 20. aastapäeva tähistamiseks toimuval kontsert-aktusel Estonia Kontserdisaalis. Filmi DVD kingitakse kõikidele Eesti koolidele näitamiseks kodanikuõpetuse tundides, lisaks hakatakse filmi alates märtsi lõpust avalikult näitama mitmete Eesti linnade ja külade kinodes, koolides ja kultuurimajades.

Filmi “Rahva vabadus” esilinastus kinos Artis on kõigile huvilistele tasuta, pärast seansi lõppu avaneb võimalus kohtuda filmi tegijate ning filmi valmimisele kaasa aidanud inimestega.

Dokumentaalfilmi “Rahva vabadus” valmimist rahastasid Haridus- ja Teadusministeerium, Kodanikuühiskonna Sihtkapital ja Euroopa Parlamendi saadik Tunne Kelam. Film on 90 minutit pikk ning see valmis stuudios Navona.

Allikas: filmi autorite 05.03.2010 pressiteade