Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Kultuur / Muinsuskaitse / Täna tunnustatakse esseekonkursi “Eesti Vabariik 92″ võitjaid

Täna tunnustatakse esseekonkursi “Eesti Vabariik 92″ võitjaid

Prindi see artikkel
5. märts 2010

Foto: www.habsot.ee

Foto: www.habsot.ee

Täna kell 15.00 tunnustatakse Eesti Muinsuskaitse Seltsi ruumides Eesti Noorsootöö Keskuse ja Eesti Kodu-uurimise Seltsi poolt korraldatud esseekonkursi ” Eesti Vabariik 92″ võitjaid.

Tänavusest konkursist võttis osa 52 õpilast 19 koolist. Enim töid laekus Tallinnast, Tartust ja Ida-Virumaalt. Konkursi eesmärgiks oli väärtustada isamaalisust ning esivanemate poolt rajatud riiki.

Žürii, kuhu kuulusid Tiiu Kaarma, Kaisa Orunuk, Ene Luka ja Tarmo Kruusimäe (fotol), hindas eraldi põhikooli ja gümnaasiumiastme konkursitöid. Nooremas vanuserühmas pälvis esimese koha Pille-Riin Pipar Kostivere Põhikoolist (”Milline on Euroopa nägu 21. sajandi noorele eestlasele?”) ning vanemas vanuserühmas Teele Reiman Rapla Ühisgümnaasiumist (”Kui kaua kammitseb meid veel müüt 700-aastasest orjapõlvest?”). Lisaks anti välja mõlemas vanuserühmas teine ja kolmas koht ning mitmeid ergutusauhindu.

“Esseekonkursi tööd avavad meie ees noorte väärtustemaailma ning aitavad noortel mõista oma kohta kodanikuühiskonnas,” selgitas konkursi olulisust žürii liige Tarmo Kruusimäe.

Möödunud aastal läbiviidud esseekonkursile “Eesti Vabariik 91″ laekus 26 võistlustööd 18 koolist. Võitjateks olid Minni Saapari ja Rasmus Klaassen Miina Härma Gümnaasiumist.

Allikas: Eesti Noorsootöö Keskuse 05.03.2010 pressiteade