Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Terved eluviisid / Tervis / Haigekassa: digiretsepti probleemid on lahendatud

Haigekassa: digiretsepti probleemid on lahendatud

Prindi see artikkel
15. märts 2010

Haigekassa kinnitusel on retseptikeskuse süsteemis möödunud nädalal esinenud tõrked kõrvaldatud ning vajadusel rakendatakse süsteemi koormustaluvuse tõstmiseks lisameetmeid.

“Digiretsepti administreerijate sõnutsi põhjustas süsteemi aeglust hüppeliselt kasvanud koormus, mis kulmineerus eelkõige kellaaegadel 10.00-13.00,” rääkis haigekassa avalike suhete juht Evelin Koppel BNS-ile.

Probleemi lahendamiseks kavandati arendustöid, mis on Koppeli sõnul tänaseks tehtud. “Hetkel jälgitakse süsteemi koormust väga pingsalt ning vajadusel rakendatakse täiendavad meetmed süsteemi koormustaluvuse tõstmiseks,” ütles Koppel.

ArstidMöödunud nädalal teatas haigekassa, et retseptikeskuse süsteemis on esinenud tehnilisi tõrkeid, mistõttu soovitati digiretseptiga inimestel apteegist ravimi väljaostmisel võimalusel vältida koormuse tippaega.

Digiretsepti väljastamisel ja selle alusel ravimite müümisel on esinenud mitmeid probleeme, mistõttu otsustati veebruaris sotsisaalministeeriumis toimunud kohtumisel pikendada digiretseptile üleminekuaega kahe kuu võrra.

Allikas: BNS, 15.03.2010