Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Uudised / Eesti / Poolsada uut kodanikku saavad täna kätte kodakondsustunnistused

Poolsada uut kodanikku saavad täna kätte kodakondsustunnistused

Prindi see artikkel
17. märts 2010

LipudKultuuriminister Laine Jänes ja Riigikogu esimees Ene Ergma annavad kolmapäeval, 17. märtsil Riigikogus üle kodakondsustunnistused uutele Eesti Vabariigi kodanikele. Pidulikule tseremooniale on registreerunud ligikaudu 50 uut kodanikku erinevatest Eesti piirkondadest, enim on esindajaid Harjumaalt.

„Kodakondsus annab võimaluse olla täieõiguslikult Eesti riigi ja ühiskonna liige. Sellega kaasneb suurem kindlustunne ja avanevad mitmed võimalused eneseteostuseks, sest kodakondsus loob paremad väljavaated töökoha leidmiseks riigiasutustes ja annab juurde ka poliitilisi õiguseid, nagu rahvahääletustel osalemine või parlamendivalimistel hääletamine. Kodakondsuse taotlemine on otsus, mida Eesti riik igati tunnustab ning peab seda meeles kodakondsustunnistuste üleandmise tseremooniatega,“ ütles kultuuriminister Laine Jänes.

Kodakondsustunnistuste pidulikke üleandmisi hakati Eestis korraldama 2008. aastal, eesmärgiga väärtustada kodakondsust kui riikluse lahutamatut osa ja tunnustada naturalisatsiooniprotsessi läbinud uusi riigikodanikke.

Pidulik kodakondsustseremoonia leiab aset Riigikogu konverentsikeskuses täna, 17. märtsil algusega kell 16.00.

Allikas: Kultuuriministeeriumi 17.03.2010 pressiteade