Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Haridus ja teadus / Noored haritlased arutlevad ühiskondlikult tundlikel teemadel

Noored haritlased arutlevad ühiskondlikult tundlikel teemadel

Prindi see artikkel
19. märts 2010

Luukas Ilves (foto: ERR)

Luukas Ilves (foto: ERR)

Eesti Semiootika Selts korraldab 19. märtsil kell 18 Tallinnas Solarise keskuse Apollo raamatupoes avaliku arutelu “Noored haritlased mas(end)u(se) vastu: mida suudavad sotsiaal- ja humanitaarteadused?”

Eesti meedia ja avalik ruum on ühiskonnas toimuvast maalinud erilaadselt sünge pildi. Noored haritlased erinevatelt erialadelt on valmis viimase pooleteise aasta jooksul maad võtnud sotsiaalseid hirme ja segadusi kriitiliselt ja metoodiliselt hindama, masu juppideks lahti võtma ja sellest tulenevalt uusi teaduslikke sihte seadma.

- Küsime, mis jääb masust järgi erialadevahelises risttules ning millised teaduslikud uuringud andsid või oleksid andnud meile hoiatavaid märke selle saabumisest?

- Kas sotsiaal- ja humanitaarteadused peaksid – uuringute ja analüüside tasandil – senisest operatiivsemalt reageerima ühiskonnas toimuvatele protsessidele?

- Kas peaksime teadlastena oma uurimustest lähtuvaid järeldusi ja asjakohaseid interpretatsioone püüdma enam ühiskondlike muutuste näol läbi suruda?

Neil teemadel arutlevad:

Leenu Nigu : uurinud Tartu ja São Paulo Ülikoolides semiootika ja fenomenoloogia suhteid, hetkel õpib TLÜ kultuuriteaduste doktorantuuris ning käib EL-i esindajana erinevates riikides valimisi vaatlemas

Luukas Ilves : uurinud Stanfordi Ülikoolis Eesti iseseisvuse taastamise perioodi institutsionaalseid ja poliitilisi reforme, hetkel teenib aega Eesti Kaitseväes

Marit Rebane : uurinud Tartu Ülikoolis naiste tulevikuootusi ning Oxfordi Ülikoolis elukvaliteeti mõjutavaid tunnuseid erinevatel eluetappidel. Täiendanud end Pariisi 7. ülikoolis, Bologna ülikoolis ja India IT Ülikoolis. Hetkel kasvatab last ja valmistub doktorantuuriks.

Martin Lään : uurinud Tartu Ülikoolis maksunduse mõju konkurentsivõimele, omandanud MBA Lausanne’i Ülikoolis, töötanud aastaid Genfi Eesti esinduses diplomaadina, hetkel erafirmas Tallinnas

Arutelu modereerivad Kristiina Omri (Tegusad Eesti Noored) ja Tiit Kuuskmäe (Eesti Semiootika Selts).

Õhtu lõpus astub muusikalise üllatusesinejana üles Kalev Vapper.

Allikas: Eesti Semiootika Seltsi 09.03.2010 pressiteade