Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Eesti riik / Õiguskantsler, kohtud ja prokuratuur / Paldiski ekslinnapea Jaan Mölderi kodus toimus läbiotsimine

Paldiski ekslinnapea Jaan Mölderi kodus toimus läbiotsimine

Prindi see artikkel
21. märts 2010

Paldiski linnavalitsus (foto: www.paldiski.ee)

Paldiski linnavalitsus (foto: www.paldiski.ee)

Politsei otsis reede hommikul läbi Paldiski eelmise linnapea, praegu volikokku kuuluva Jaan Mölderi ja mitme teise endise linnaametniku kodu, kirjutab Äripäev.

Põhja ringkonnaprokuratuuri pressiesindaja Maria-Elisa Tuuliku sõnul toimusid läbiotsimised seoses kriminaalasjaga, mis puudutab raamatupidamisalaseid rikkumisi Paldiski linnavalitsuses. Tema sõnul pole seni kellelegi kahtlustust esitatud.

Mölder ütles ajalehele, et tegemist on poliitilise kättemaksuga Põhjasadama poolt.

Eelnevalt linnavolikogu juhtinud Mölder sai Paldiski linnapeaks 2008. aasta sügisel, varem on ta olnud nii abilinnapea kui volikogu aseesimees. Linnapea koha kaotas mees eelmise aasta lõpus, kui uus võimuliit valis sellesse ametisse reformierakondlase Mare Leiteni.

Oktoobris toimunud kohalike valimiste eel saatsid Paldiski linna mitmed skandaalid. Muu hulgas kaebas toonane linnavõim ja linnapea Jaan Mölder Paldiski Põhjasadama omaniku Aleksei Tšuletsi ning viimase häälekandja Paldiski Linnalehe kohtusse, kuna nende hinnangul oli ärimees ning väljaanne linnavalitsust ning -ametnikke pidevalt laimanud.

Valimistel kandideerisid linnas nii Möldri valimisliit Meie Kodu Paldiski Pakri kui ka Tšuletsi valimisliit Ühtne Paldiski, kes said 13-liikmelises volikogus kumbki viis kohta. Volikokku pääsesid ühe esindajaga veel Keskerakond, valimisliit Uus Laine ja Sotsiaaldemokraatlik Erakond. Linnas tulid valimiste järel võimule valimisliit Ühtne Paldiski ja Keskerakond.

Allikas: BNS, 21.03.2010