Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Eesti riik / Euroopa Parlamendi valimised 2009 / Europarlamendi valimisteks saab e-valijakaarti tellida 7. maini

Europarlamendi valimisteks saab e-valijakaarti tellida 7. maini

Prindi see artikkel
29. aprill 2009

Siseministeerium tuletab meelde, et Euroopa Parlamendi valimisteks saab e-valijakaarti tellida kuni 7. mai õhtuni.

Valijate nimekiri koostatakse 8. mail ning valijakaartide saatmist alustatakse 12. maist.

Kes paberil valijakaarti ei taha, saab riigiportaalis http://www.eesti.ee/portaal/valimised.eabi tellida elektroonilise teate ehk e-valijakaardi. Tellimus jääb kehtima ka kõikideks järgnevateks valimisteks.

Tänase, 29. aprilli seisuga on tellitud 9438 elektroonilist valijakaarti.

“E-valijakaart täidab sama ülesannet, mis paberkaart, andes teada kus, millal ja kuidas on võimalik hääletada. Seda ei pea välja printima ega valimisjaoskonnas hääletamiseks kaasa võtma, ” selgitas siseministeeriumi rahvastiku toimingute osakonna juhataja Enel Pungas.

Enne valimisi tuleks riigiportaalis üle vaadata ka oma elukoha andmed.

“Valijale määratakse valimisjaoskond nende aadressiandmete alusel, mis on rahvastikuregistris 30. päeval enne valimisi. Nendel valimistel on selleks kuupäevaks 7. mai. Seetõttu on viimane aeg kontrollida, et rahvastikuregistrisse
kantud elukohaandmed vastaksid tegelikkusele,” täpsustas Enel Pungas.

Rahvastikuregistri andmeid saab kontrollida riigiportaalis http://www.eesti.ee . Juhul kui elukohaandmed ei vasta tegelikule elukohale, saab riigiportaalis esitada uue elektroonilise elukohateate. Samuti võib elukohateate saata kirjalikult kohalikule omavalitsusele.

Allikas: Siseministeeriumi 29.04.2009 pressiteade