Uus Eesti

Teema: Filmikunst, Haridus ja teadus

Tallinna Ülikooli Balti Filmi- ja Meediakool tähistab 5. sünnipäeva üritustenädalaga

BFM28. märtsil viieaastaseks saav Tallinna Ülikooli Filmi- ja Meediakool (BFM) tähistab oma esimest juubelit sünnipäevanädalaga, mille raames toimub rahvusvaheline uue meedia konverents, esilinastuvad värsked tudengifilmid, korraldatakse tasuta lühifilmikoolitusi ning toimub avatud uste päev. BFMi uusi tudengifilme saab alates märtsist ETV2 kanalil vaadata igal kolmapäeva õhtul.

26.-27. märtsil toimub BFMi eestvedamisel Tallinnas Olümpia hotellis esinduslik uue meedia konverents, mille peaesinejaks on maailmas üks enim hinnatud loomemajanduse eksperte John Hartley Austraaliast. 25. märtsi õhtul esilinastusid Tallinnas Coca Cola Plaza kinos BFMi teise kursuse värsked tudengifilmid, mis jäävad kinno jooksma nädalaks ajaks.

Pühapäeval, 28. märtsil pakub BFM kõigile huvilistele tasuta võimaluse teha oma sõbrast lühifilm ja panna see üles internetti, üritus toimub Solarise keskuse aatriumis kell 12-15.

Teisipäeval, 30. märtsil algusega kell 16 toimub Balti Filmi- ja Meediakooli avatud uste päev (Tallinn, Sütiste 21), kus räägitakse BFMi meedia- ja filmiõppest ja tänavusest vastuvõtust.

Lisaks algavad juubelinädalal BFMi külaskäigud koolidesse, kus näidatakse tudengifilme ja tutvustatakse meedia- ja filmiõpet. Samuti avaneb lähinädalatel BFMi uus veebileht aadressil www.bfm.ee, kus on võimalik igal nädalal vaadata uusi tudengifilme.

Balti Filmi- ja Meediakool on ainus rahvusvaheline filmi- ja telekool Põhja-Euroopas. BFMi filmi, meedia ja suhtekorralduse erialadel õpib kokku 350 üliõpilast ligi 20lt maalt. Õpe toimub nii bakalaureuse- kui magistritasemel eesti ja inglise keeles. Balti Filmi- ja Meediakool on üks Tallinna Ülikooli neljast kolledžist.

Allikas: Tallinna Ülikooli 24.03.2010 pressiteade


Artikli aadress: http://uuseesti.ee/29645

© 2009 Uus Eesti. Kõik õigused kaitstud.