Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Usk ja vaimsus / Usuelu uudised / Tartu Maarja koguduses algavad perehommikud

Tartu Maarja koguduses algavad perehommikud

Prindi see artikkel
27. märts 2010

TartuMaarjaKogMaja

Tartu Maarja koguduse maja

Alates märtsi viimasest laupäevast käivitub Tartu Maarja koguduse juures kord kuus perehommikute sari, mille käigus pakutakse huvitavat tegevust, uusi teadmisi ja äratundmisrõõmu igaühele.

Koguduse juurde loodud Kogukonna Perekeskus püüab selle eestvedaja Mari Paenurme sõnul leida perede jaoks ühisosa ning anda võimaluse kõigil huvilistel programmi koostamisel aktiivselt kaasa lüüa. Paenurm ise on viimase viie aasta jooksul samas pereterapeudi tööd teinud ning näeb, et lisaks konkreetsele abile vajavad pered ka ühiseid ettevõtmisi, suhtlemist ja ajaveetmisvõimalust.

Märtsikuise kokkusaamise märksõnaks on “Põlvkondade side”. Lasteprogrammis on lugemisaasta raames kavas põlvkondi siduv klassika – Astrid Lindgreni looming. Loetakse üheskoos põnevamaid kohti, iga laps saab oma lemmikraamatut tutvustada, värvida pilte ja illustreerida raamatuid.

Vanematega kõneldakse ühendavast sidemest eri põlvkondade vahel – tutvustatakse suguvõsa – uuringute võimalusi ning kõneldakse selle tähtsusest peresidemete hoidmisel. Huvilised võivad kaasa võtta oma suguvõsa või pere ajalugu tutvustavaid materjale.

Ühise progammi järel saavad kohaletulnud maitsta skaudipoiste ja koguduse noorte tehtud pannkooke koos koduse moosi ja –mahlaga. Näidatakse skauditarkusi ja tutvustatakse tööd koguduses.

Kogukonna Perekeskuse ja Tartu Maarja koguduse esimene ühine perehommik algab laupäeval, 27 . märtsil kell 10 Tartus, Õpetaja tänav 5. Kõik on teretulnud!

Allikas: EELK Tartu Maarja koguduse 15.03.2010 pressiteade