Uus Eesti

Teema: Filmikunst

Dokumentaalfilm “Muskusveise tagasitulek” võitis Grand Prix

Foto: www.vesilind.ee

Foto: www.vesilind.ee

Eesti-Vene ühistööna valminud dokumentaalfilm “Muskusveise tagasitulek” võitis Grand Prix rahvusvahelisel loodusfilmide festivalil Poolas.

Kuues rahvusvaheline vendade Wagade (Braci Wag o’v) loodusfilmide festival toimus eelmisel nädalal Ida-Poolas Tykocinis. Programmis oli 73 filmi, mille hulgast žürii pidas parimaks “Muskusveise tagasitulekut”. Varem on Vasili Sarana ja Riho Västriku film võitnud preemiaid Saksamaal, Itaalias, Jaapanis ja Eestis (Matsalus). Film valiti Venemaa parimaks populaarteaduslikuks filmiks 2008. aastal.

Vesilinnu ja TaimyrRosGeo koostöös valminud filmi autor on Vasili Sarana, monteerija Liina Trishkina, muusika kirjutas ja mängis sisse Tiit Kikas, produtseeris Riho Västrik. Filmi on näidatud Prantsusmaal, Saksamaal, Austrias ja Soomes, Eestis kuulub telelitsents TV3-le. Filmi valmimist toetasid Eesti Filmi Sihtasutus ja Kultuurkapital.

Mais valmib Sarana-Västriku uus film, mis viib vaataja Siberi jõe Leena lättele. Kaks hooaega kestnud filmimisel lõid kaasa ka operaatorid Arvo Vilu ja Joosep Matjus.

Auhinnaraha 3000 eurot lubas Västrik kulutada järgmisele Siberi projektile, mis viib eesti loodusfilmitegijad juba sel suvel Põhja-Jäämere äärde Leena deltasse.

Allikas: Eesti Filmi Sihtasutuse 29.03.2010 pressiteade


Artikli aadress: http://uuseesti.ee/29846

© 2009 Uus Eesti. Kõik õigused kaitstud.