Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Kultuur / Kirjandus / Briti muusikaajakirja The Wire tegijad väisavad Prima Vistat

Briti muusikaajakirja The Wire tegijad väisavad Prima Vistat

Prindi see artikkel
6. aprill 2010

PrimaVista6.-8. mail Tartus toimuval rahvusvahelisel kirjandusfestivalil Prima Vista pakub The Wire‘i programm palju põnevat nii kirjasõna, muusika, filmi kui ka alternatiivse loomemajanduse huvilistele. Tänavusel Prima Vista festivalil osalevad neli ajakirja esindajat: David Toop, Kodwo Eshun, Tony Herrington ja Lisa Blanning.

The Wire meeleolukas programm algab juba Prima Vista eelürituste raames. Nimelt 3. mail kell 18.00 linastub Eesti Rahva Muuseumi näitustemajas Guy-Marc Hinanti ja Dominique Lohlé film David Toopist ja tema plaadikogust. Film kannab pealkirja “I Never Promised You A Rose Garden“.

7. mail kell 16.00 esineb The Wire delegatsioon Tartu Ülikooli raamatukogu saalis multimeediaettekannetega teemal „The Art of Survival“. Sellele järgneb vestlusring, mida juhib Tõnis Kahu. Kohapeal on huvilistel võimalik soetada ka ajakirju ning raamatuid. Sama päeva õhtul algusega kell 22.00 keerutavad Herrington ja Blanning plaate ka Prima Vista, Eclectica ja Tartu Kunstikuu ühisüritusel Tartu Kultuuritehases.

Kirjanik ja ambient-muusik David Toop esines Tartu Ülikooli raamatukogus täissaalile ka 2006. aasta festivalil Eclectica. David Toop on töötanud koos Brian Enoga, kirjutanud esimese kaalukama hiphopi-ajaloo, uurinud eksotitsismi ajalugu popkultuuris ja teinud ka Amazonase aladel haruldasi välisalvestusi, mis tulevad Prima Vistal ettekandele tema plaadikogust kõnelevas filmis “I Never Promised You A Rose Garden“. Tema tekstid on segu esseistikast, muusikakriitikast ja kujundirohkest proosapoeesiast, mida ta ka hüpnootilisel moel ette kannab.

Kodwo Eshun on afrofuturist, kes kirjutab neologismideküllaselt ulme ja küberpungi ilminguist mustanahaliste kultuuris. Eshun kuulub koos Anjalika Sagariga rühmitusse The Otolith Group, mis teeb filme ja kureerib näitusi. Ta on ka audiovisuaalsete kultuuride õppejõud Londoni Ülikooli Goldsmithi kolledžis. Tony Herrington on ajakirja vastutav väljaandja ning tegutsenud selle juures 1992. aastast. Prima Vistat külastava koosseisu ainus naisliige Lisa Blanning kirjutab alternatiivse tantsumuusika suundadest üle maailma.

The Wire on briti ajakiri, mis keskendub avangardmuusikale, kuid käsitleb läbi muusika ka muid kultuurinähtusi, tuues kokku isikupärase stiiliga ja laialdase eruditsiooniga kirjutajaid, kes on samas tegevad mitmes valdkonnas. Vastupidiselt paljudele keskvoolu popkultuuri käsitlevatele ajakirjadele kuulub The Wire täielikult ajakirja juhtidele endile ning on internetiajastul oma lugejaskonda nii kodu- kui välismaal isegi avardanud. Ajakirja egiidi all on avaldatud ka mitmeid kultuuriuurimuslikke raamatuid. Nii on The Wire suurepäraseks näiteks sellest, kuidas süvitsiminev ning varjualadel seiklev kirjasõna suudab end tänases ühiskonnas kehtestada.

Allikas: Prima Vista korraldajate 06.04.2010 pressiteade