Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Hooliv Eesti / Ligimene / Kaheksa advokaadibürood nõustavad sotsiaalprojekte koostöös Heateo Sihtasutusega

Kaheksa advokaadibürood nõustavad sotsiaalprojekte koostöös Heateo Sihtasutusega

Prindi see artikkel
6. aprill 2010

AdvokatuurKaheksa Eesti advokaadibürood on seotud Eesti Advokatuuri ja Heateo Sihtasustuse koostööprojektiga, mille alusel nõustavad Eesti advokaadid sotsiaalprojekte.

Tänaseks on projektiga seotud advokaadibürood Eversheds Ots & Co, Kaasik & Co, Lentsius & Talts, LEXTAL, Luiga Mody Hääl Borenius, Sorainen, Varul Vilgerts Smaliukas. Märtsis liitus projektiga Asianajotoimisto Hedman Partners OY Eesti filiaal, kes annab juriidilist konsultatsiooni Heateo Sihtasutuse uue algatuse, arengupuudega inimeste õppe ja arenduskeskuse loomisel.

„Koostööprojektiga annavad advokaadid panuse heade algatuste elluviimisse. Advokatuuri arvates on koostööl suur potentsiaal ning sarnast väljundit advokaadid vajavad. Advokatuuri ülesandeks on teavitada oma liikmeid võimalusest osutada heategevuslikku õigusalast nõustamist ning vabatahtlikkuse alusel toimiv projekt on leidnud palju kaasatulejaid,“ ütles advokatuuri esimees Toomas Vaher.

„Heateo Sihtasutus on valinud toetamiseks need sotsiaalsed algatused, millel on suurim potentsiaal lahendada mõni oluline probleem Eesti ühiskonnas. Sihtasutus toetab nimetatud projektide elluviimist ja laienemist nii rahalise investeeringu kui professionaalse nõustamisega,“ märkis Heateo Sihtasutuse juhataja Mart Kuusk.

Projekti raames on advokaadibürood tegelenud Uuskasutuskeskuse nõustamise ja saneerimisega, viinud läbi Heateo Sihtasutuse juriidilise auditi ning juriidilise ekspertiisi sotsiaalse ettevõtluse keskkonnale Eestis. Koostöö raames on ette valmistatud Noored Kooli lepinguid õpetajate, toetajate ja koostööpartneritega ning Re-habi projekti lepinguid investoritega. Advokaadibürood on osutanud abi ka olulisemate lepingute ja põhikirjade auditeerimisel.

Eesti Advokatuur on advokaatide kutseühendus, mille loomisest möödus mullu 90 aastat. Advokatuuri esimees vandeadvokaat Toomas Vaher ning uus juhatus alustasid kolmeaastast ametiaega tänavu märtsi alguses.

Heateo Sihtasutus on kasvulava uutele sotsiaalsetele ettevõtetele, millel on võime Eesti ühiskonda muuta. Heategu toetab algatusi, mis loovad pikaajalisi lahendusi olulistele probleemidele Eesti ühiskonnas, olles isemajandavad. Heateol on aastate jooksul olnud kaalukas roll mitmete projektide käivitamisel ja arendamisel nagu näiteks Noored Kooli, Terve Eesti SA, SINA haridusprogramm jpt.

Allikas: Advokatuuri 06.04.2010 pressiteade