Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Uudised / Eesti / Täna toimub rahanduskonverents “EURO tuleku ootuses”

Täna toimub rahanduskonverents “EURO tuleku ootuses”

Prindi see artikkel
8. aprill 2010

EuroTäna toimub Nordic Hotel Forumis rahanduskonverents “EURO tuleku ootuses”. Konverentsi eesmärgiks on teadvustada ettevõtetele eurole üleminekuga seonduvaid muudatusi ning pakkuda neile ettevalmistuste läbiviimiseks olulist teavet.

“Ärisektoris on eurole ülemineku ettevalmistus tööjõu ja ajamahukas protsess. Kuna üleminekuperiood kontoraha ja IT süsteemide puhul puudub ning toimub järsk üleminek, siis eeldab see eriti hoolikat planeerimist” ütles Pangaliidu tegevdirektor Katrin Talihärm. Tänase konverentsi eesmärk on teadvustada ettevõtjale ettevalmistusprotsessi ja uue vääringu sujuva kasutuselevõtmise olulisust. Analüüsitakse teemasid alates ühisraha kasutusele võtmise õiguslikest aspektidest kuni vääringu muutmisega seonduvate tehniliste muutusteni ning sularaha vahetuse põhimõtetest kuni euro kasutuselevõtu mõjudeni majanduskeskkonnale.

Konverentsi, kus jagab oma kogemusi ka Slovakkia eurole ülemineku peakoordinaator Igor Barat, lõpetab paneeldiskusioon, kus osalevad Nordea Panga juht Vahur Kraft, Pangaliidu juhatuse esimees ning Sampo Panga juht Aivar Rehe, Eesti Panga rahapoliitika osakonna juhataja Ülo Kaasik, Tallinna Börsi juhatuse esimees Andrus Alber ja Kaubandus-Tööstuskoja peadirektor Siim Raie. Paneeldiskusioonis arutletakse euro mõjude üle majandusele ja otsitakse Eesti tuleviku tõusumootoreid. Lisaks osalevad konverentsil Rahandusministeeriumi eurokommunikatsiooni projektijuht Ingvar Bärenklau, Finantsinspektsiooni juhatuse liige Kilvar Kessler, Swedbanki operatsioonide divisjoni juht Hanno Hussar, SEB panga juhatuse esimehe kt Riho Unt ja Eesti Panga sularaha- ja turvaosakonna juhataja Rait Roosvee. Konverentsipäeva juhib Pangaliidu tegevdirektor Katrin Talihärm.

Allikas: Pangaliidu 08.04.2010 pressiteade