Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Eesti riik / Ministeeriumid / Kaitsepolitsei pidas kinni haridusministeeriumi ametniku

Kaitsepolitsei pidas kinni haridusministeeriumi ametniku

Prindi see artikkel
9. aprill 2010

Kaitsepolitsei pidas kolmapäeval korduvas pistise võtmises kahtlustatavana kinni haridus- ja teadusministeeriumi infosüsteemide talituse juhataja Jaanus Christoffeli.

Kaitsepolitsei komissar Andres Kahar ütles BNS-ile, et menetlust on alustatud karistusseadustiku paragrahvi järgi, mis käsitleb pistise võtmist vähemalt teist korda.

Lõuna ringkonnaprokuratuuri pressiesindaja sõnul ei saa kahtlustuse sisu täpsemalt avaldada, kuna menetlustoimingud praegu käivad.

Haridus- ja teadusministeerium andis samuti teada ametniku kinnipidamisest ning teatas ka, et infosüsteemide talituse juhataja kinnipidamise järel täidab viimase tööülesandeid ministeeriumi haldustalituse juhataja.

Ametiisiku poolt pistise võtmise eest näeb karistusseadustik ette rahalise karistuse või kuni kolmeaastase vangistuse, korduva pistise võtmise eest kuni viieaastase vangistuse.

Haridus- ja teadusministeeriumi pressiesindaja Asso Ladva ütles BNS-ile, et Christoffel on töötanud ministeeriumis alates 2002. aasta märtsist ja hiljuti täitus tal sellel ametikohal kaheksa aastat.

Ladva sõnul asus Christoffel 2002. aastal ministeeriumis tööle infosüsteemide osakonna juhatajana ja on olnud kuni praeguseni sellel ametikohal. “Vahepeal on küll tema ametinimetus muutunud, kuid sisuliselt on tema ametiülesanded jäänud samaks,” lausus Ladva.

Christoffeli ülesanded ministeeriumis olid infotehnoloogia seadmete haldamine ja IT-alaste hangete korraldamine.

Viimati sai Eestis kõrgematest ametnikest pistise võtmise eest karistada endine Valga maavanem Georg Trašanov, kelle Tartu maakohus mõistis 10. märtsil süüdi korduvas altkäemaksu ja pistise võtmises ning karistas teda nelja-aastase vangistusega. Pool sellest tuleb maakohtu otsuse järgi tal reaalselt ära kanda.

Allikas: BNS, 09.04.2010