Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Uudised / Eesti / Tartus toimub Pauluse kiriku tiibhoone sarikapeo heategevuskontsert

Tartus toimub Pauluse kiriku tiibhoone sarikapeo heategevuskontsert

Prindi see artikkel
10. aprill 2010

TartuPauluse2Tartu Pauluse kiriku tiibhoone katuseehitusega on jõutud viimase sarikani, tavakohaselt pannakse pärg sarika külge ja oodatakse tellijalt sarikapidu. Tartu Pauluse kogudus tahab linnarahvast rõõmustada laupäeval 10. aprillil kell 18 heategevuskontserdiga “Õige koja ehitaja”. Sarikapeo heategevuskontserdil esinevad: Jaanika Sillamaa, Jaan Willem Sibul, Merle Jalakas, Hannes Kaljujärv, Holy Sisters Band, Alen Veziko. Kontsert on tasuta, kontserdil toimub korjandus kiriku renoveerimistöödeks heaks.

Tartu Pauluse kiriku tiibhoone renoveerimise ja kolumbaariumi ehitustöid teostab AS Nordecon Ehtitus. Ehitustööd algasid oktoobris 2009 ja tiibhoone valmib käesoleva aasta septembriks koguduse 100. sünnipäevaks.

Tartu Pauluse kiriku taastamise ja ehitustööd on jagatud etappideks: I vundamendi ja betoneerimistööd (2008-2009, AS Haspo); II krüpti ehitus (2009, AS Nordecon Ehitus ); III tiibhoone renoveerimise ja kolumbaariumi ehitustöid (2009-2010, AS Nordecon Ehitus) ja IV kirikuhoone saal ja abiruumid (2010-2013).

Tartu Pauluse kiriku projekteerimisel on lähtutud kolmest perspektiivist: 1.Tartu Pauluse kirik kui maailmakuulsa Soome arhitekti Eliel Saarineni arhitektuuripärl ja pühakoda; 2.Pauluse kirik kui Tartu suurim kontsertsaal; 3.Tartu Pauluse kirik kui sotsiaalkirik.

Tartu Pauluse kiriku taastamise projekteerimistöid teostavad arhitektid Soomest Merja Nieminen ja Kari Järvinen ning sisekujunduse eest vastutab Marku Nors, kes on teinud sisekujunduse projekti ka Eliel Saarineni kodu Hvitträski renoveerimisel. Eriosadega tegeleb Soome inseneribüroo Maaskola ning akustika projekti teostab firma Akukon.

Eelmisel aastal kuulutas kirik uue 3 manuaali ja 56 registriga oreli konkurssi võitjaks Paschen-Kiel Orgelbau GmbH Saksamaalt.

Allikas: SA Tartu Pauluse kirik 09.04.2010 pressiteade