Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Kultuur / Muinsuskaitse / Avati järjekordne Muinsuskaitsekuu

Avati järjekordne Muinsuskaitsekuu

Prindi see artikkel
19. aprill 2010

Muinsuskaitsekuu201018. aprillil, rahvusvahelisel muinsuskaitsepäeval, algas taas muinsuskaitsekuu. Tänavune muinsuskaitsekuu avati täna Toompea lossi hiljuti restaureeritud Landskrone tornis.

Kuud olid tulnud tervitama kultuurimister Laine Jänes, Riigikogu liige Trivimi Velliste ja Tallinna Kultuuriväärtuste Ameti juhataja Anu Kivilo. Eesti Muinsuskaitse Selts tunnustas tublimaid vabatahtlikke muinsuskaitseliikumise edendajaid ja noorte fotokonkursist “Kultuuripärand aastal 2010″ osavõtjaid.

Muinsuskaitsekuu ettevõtmisi juhivad oma ala parimad eksperdid – ajaloolased, arheoloogid, arhivaarid, kodu-uurijad, kunstiloolased, restauraatorid, muinsuskaitsjad. Sündmusi toimub pea kõikides Eesti maakondades ning need kõik on rahvale tasuta. Muinsuskaitsekuu peakorraldaja on Eesti Muinsuskaitse Selts, kes paneb kokku terve kuu kava.

Esimest korda peeti muinsuskaitsekuud 1985. aastal, kui lisaks senistele looduskaitse-, liiklus-, tuletõrje-, riigikaitse ja teatrikuule otsustati hakata tähistama ka muinsuskaitsekuud. Eesmärgiks Eesti rikkaliku ajaloo- ja kultuuripärandi tutvustamine, kaitsmine ja hooldamine. Aastate jooksul on muinsuskaitsekuust saanud hea tava Eesti kultuurikalendris, mis pakub ohtralt erinevaid ekskursioone, näitusi, õppekäike, seminare ja muidugi talgutööd meie mälestiste ja muististe hooldamiseks.

Vaata ka: www.muinsuskaitse.ee