Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Kultuur / Kirjandus / Noor kirjanik Grete Kutsar on oma esikromaaniga Budapesti raamatufestivalil

Noor kirjanik Grete Kutsar on oma esikromaaniga Budapesti raamatufestivalil

Prindi see artikkel
22. aprill 2010

Foto: Tartu Ülikool

Foto: Tartu Ülikool

22.– 25. aprillil toimub Budapestis rahvusvaheline raamatufestival ja juba kümnendat aastat on selle kavas ka debüütromaani festival. Eesti Instituudi kutsel on sel aastal festivali külaliseks Grete Kutsar (fotol) oma esikromaaniga “Nukud ja õunad”.

Reedel külastavad noored romaanikirjanikud Pécsi linna, mis tänavu on üks Euroopa kultuuripealinnadest. Korraldajad loodavad debüütromaanikirjanikelt selle ekskursiooni tulemusena lühijutustust või novelli, mis võrdleks Pécsi kirjaniku kodulinnaga. Niiviisi sündinud looming antakse novembris välja raamatuna.

Laupäeval, 24. aprillil toimub noorkirjanike ümarlauavestlus festivali toimumispaigas, Millenárise keskuses.

Grete Kutsari romaanist ilmub festivali ajaks katkend nii inglise kui ungari keeles, nii festivali oma väljaandes kui ka kirjandusajakirjas Magyar Lettre. Katkendid tõlkis inglise keelde Tiina Randviir, ungari keelde Réka Putnoky.

Grete Kutsar lõpetas hiljaaegu gümnaasiumi, hetkel õpib ta Tartu Ülikoolis psühholoogiat. 2009. aastal ilmus kirjastuses „Pegasus” tema debüütromaan „Nukud ja õunad”. Romaani minategelane on naiivne teismeline Kyle, kes peale kahtlase kokkuleppe sõlmimist mõistatusliku Beatrice’iga kistakse veidrate sündmuste keerisesse. Sunnitud tegema kõike, mida salapärane Beatrice käsib, avastab Kyle, et tema väikesel ja igaval kodulinnal on varjatud elu. Talle avaneb maailm, millest tal varem aimugi polnud ja mis on ohtlikum, kui ta arvata oskab.

Allikas: Eesti Instituudi 22.04.2010 pressiteade