Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Eesti riik / Riigikontroll ja Eesti Pank / Keskpanga president tutvustab Haapsalus eurole ülemineku põhimõtteid

Keskpanga president tutvustab Haapsalus eurole ülemineku põhimõtteid

Prindi see artikkel
23. aprill 2010

EurodReedel annavad Eesti Panga president Andres Lipstok Haapsalus ja asepresident Rein Minka Jõhvis avaliku loengu, et selgitada eurole ülemineku eeldusi, ajakava ning põhimõtteid.

“Loengusarja varasematest esinemistest on näha, et inimesi huvitavad küsimused, kas sularahavahetus tuleb teenustasuta ja kas praegune kurss jääb püsima. Olen kinnitanud oma esinemistes, et riik on võtnud eesmärgiks minna eurole üle praeguse kursiga ja Eesti Pank tagab, et inimesed saavad kroone eurodeks vahetada tähtajatult ja teenustasuta,” ütles Lipstok.

Eurole üleminekut käsitleva Eesti Panga loengusarja eesmärk on selgitada inimestele, millal langetatakse otsused Eesti võimalikul ühinemisel euroalaga, kuidas toimub rahavahetus praktikas ja milleks tuleb valmis olla. Eurole ülemineku üldpõhimõte on korraldada rahavahetus selliselt, et see toimuks inimestele võimalikult mugavalt.

Keskpanga presidendi Andres Lipstoki loeng reedel Haapsalu linnavalitsuse hoones algab kell 13. Asepresident Rein Minka loeng Jõhvi vallavalitsuse hoones algab kell 10.

Eesti Panga loengusarja raames on ettekanded toimunud juba Krootusel, Kallastel, Elvas, Narvas, Jõgeval, Kohtla-Järvel ja Rakveres. 28. aprillil on plaanis loeng Kuressaares. Mais toimuvad ettekanded Paides, Võrus, Viljandis, Kärdlas, Valga, Keilas ja Pärnus. Juunis alguses külastatakse Raplat.

Kokku annab keskpank loenguid 18 linnas ja vallas.

Ettekandega esinevad Eesti Panga president Andres Lipstok, asepresidendid Rein Minka ja Märten Ross ning rahapoliitika osakonna juhataja Ülo Kaasik ning sama osakonna juhtivspetsialistid Natalja Viilmann ja Peeter Luikmel. Eurole ülemineku ajakava, põhimõtete ja sellega seotud ürituste kohta leiab infot euroveebis aadressil euro.eesti.ee

Eurole üleminekuga seotud esinemiste kohta saab ülevaate euroveebi ürituste lehelt. Sealt on leitavad ka loengute esitlusmaterjalid.

Allikas: Eesti Panga 23.04.2010 pressiteade