Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Kultuur / Filmikunst / Zombimarss ja hirmufilmid tõid HÕFFile festivali rekordpubliku

Zombimarss ja hirmufilmid tõid HÕFFile festivali rekordpubliku

Prindi see artikkel
27. aprill 2010

HOFF270410Pühapäeval lõppenud ja 5. sünnipäeva tähistanud HÕFFI õudus- ja fantaasiafilmide maratonil sai publik näha 31 filmi 15 riigist. Festivali filme, esimest korda toimunud zombimarssi ja teisi HÕFFi eriüritusi külastas rohkem kui 2500 inimest, mis on viieaastase filmifestivali uus publikurekord.

“Avaparaadil osalejate ning filmipubliku rekord tõestab selgelt, et HÕFF on oluline ning vajalik osa Eesti festivalimaastikust. Samuti kiitsid HÕFFi unikaalset atmosfääri ja suurepäraseid vaatajaid mitmed festivali väisnud filmikülalised, mis kinnitab ka HÕFFi rahvusvahelist taset”, kommenteerib festivali juht Sten Saluveer.

Tänavuaastase festivali peafookuses seisis zombifilm, prantsuse uue laine horror ja põnevuskino ning erikülalisest kultusrežisöör Andrei Iskanov. Festivali publik sai näha kahe viimase aasta õudus- ja fantaasiafilmide paremikku ning legendaarse jaapani režissööri Shinya Tsukamoto „Tetsuo“ filme. Toimus ka mitu rahvusvahelist esilinastust, kohal olid ka saksa thrilleri „Rauduksed“ tegijad, lavastaja Stephen Manuel ja näitleja Axel Wedekind.

Esimest korda jagati HÕFFil välja ka publiku auhind, mille sai napilt jaapani õuduskomöödia „Vampire Girl vs Frankenstein Girl“ ees üks festivali publikumagneteid, Hollandi body-horror „Inimsajajalgne“. Hääletuse alusel teenisid publikult kõrgema keskmise hinde ka „Rauduksed“, USA komöödia „Stingray Sam“ ning serblaste šokifilm „Serbia film“. Publiku lemmikfilmi režissöör Tom Six, kes käesoleval hetkel lõpetab „Inimsajajalgse“ järge, saab festivali ja Haapsalu linnavalitsuse poolt auhinnaks Valge Daami klaaskuju.

Festivali elutööauhinna panuse eest fantastilisse kinosse sai mitmete HÕFFil linastunud filmide autor, jaapani režisöör Shinya Tsukamoto.

Kuues HÕFF toimub remonditud ja taasavatud 500 kohalise peasaaliga Haapsalu Kultuurikeskuses 2011. aasta aprillis.

Festivali korraldasid Haapsalu Linnavalitsus, Haapsalu Kultuurikeskus ja MTÜ Pimedate Ööde Filmifestival.

Lisainfo ja festivali fotod aadressil www.hoff.ee

Allikas: festivali korraldajate 27.04.2010 pressiteade