Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Kultuur / Muinsuskaitse / Põleng hävitas Nõmme turu ajaloolise peahoone

Põleng hävitas Nõmme turu ajaloolise peahoone

Prindi see artikkel
30. aprill 2010

Foto: www.tallinn.ee

Foto: www.tallinn.ee

Tallinna Nõmme linnaosas puhkes neljapäeva hilisõhtul seni teadmata põhjusel tulekahju Nõmme turu muinsuskaitsealuses peahoones, mis hävis põlengus täielikult.

Nõmme linnaosa valitsuse avalike suhete nõunik Jukko Nooni teatas ööl vastu reedet BNS-ile, et häirekeskus sai teate Nõmme turuhoone põlengust kella 23.36 ajal.

Põhja-Eesti päästekeskuse teatel jõudsid Nõmme päästjad tulekahjupaigale kaks minutit peale tulekahjust teatamist, kuid hoonesse siseneda neil ei õnnestunud.

Põhja-Eesti päästekeskuse pressiesindaja ütles BNS-ile, et turuhoone valvesüsteem ei olnud ühendatud häirekeskusega ning põlengust andsid telefonitsi teada eraisikud. Samas toonitas pressiesindaja, et Nõmme turuhoone ei kuulu nende objektide sekka, mille valvesüsteem peab olema häirekeskusega ühendatud ning selle ühendamine on omaniku otsustada.

Nõmme komando asub turuhoonest paarisaja meetri kaugusel.

Sündmuskohal käis kuus päästemeeskonda, kolm paakautot, redelauto ja kaks kiirabibrigaadi.

Päästeameti teatel põles puidust turuhoone päästemeeskondade saabudes lahtise leegiga. Tulekahju kustutati lõplikult kell 5.32. Inimesed põlengus vigastada ei saanud.

Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

Kuuma- ja veekahjustusi said ka mõned turuhoonega külgnenud kioskid, samuti turuhoone vastas asuva hoone aknad. Põlengu kahjude täielikku ulatust saab hinnata päevavalgel, ütles Nooni.

Nõmme linnaosa vanema Rainer Vakra sõnul oli turuhoone kindlustatud. “Tulekahju tekkepõhjus ei ole veel teada, praegu käivad järelkustutustööd,” ütles ta.

Robert Natuse projekti järgi ehitatud hoone restaureeriti eelmisel aastal ning avati külastajatele mullu sügisel.

Reedel on turg klientidele suletud.

Allikas: BNS, 30.04.2010