Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Kultuur / Kirjandus / Prima Vista alustab festivali eelüritustega

Prima Vista alustab festivali eelüritustega

Prindi see artikkel
3. mai 2010

PrimaVista3.-5. mail toimuvad Tartus kirjandusfestival Prima Vista erinevad eelüritused, kus on võimalik kohtuda briti-jamaika rastafari, poeedi ja muusiku Benjamin Zephaniah’ga ning ungari prosaisti ja dramaturgi Attila Bartisega.

Esmaspäeval, 3. mail kell 18 näidatakse Eesti Rahva Muuseumis Guy-Marc Hinanti ja Dominique Lohlé dokumentaalfilmi “I Never Promised You A Rose Garden – A Portrait of David Toop Through His Record Collection”. Film räägib ühest tänavuse festivali külalisest – briti kirjaniku, muusiku, muusikakriitiku ja plaadikoguja David Toopi kogumiskirest ja rännakutest väljapoole muusika piire. Toop on jahtinud mitte ainult kummalisi heliplaate, vaid ka ise salvestanud helisid, mis jäävad kaugele meie tavakogemuslikust eluruumist. Filmis võib kuulda Yanömami šamaanide rituaali ja vaevatud inimhingede häälel kaeblevat potoo-lindu, korea budistlike munkade palveid ning ka lääne muusika varjualasid improvisatsioonist kohaliku rockabilly’ni. Saatesõnad filmile lausub Berk Vaher. Tänavu on Toop ise festivalil kohal 7. mail ühes kaastöölistega eksperimentaalse muusika ajakirjast The Wire.

Teisipäeval, 4. mail kell 15 toimub Eesti Kirjanike Liidu Tartu osakonna ja Tartu Kõrgema Kunstikooli koostöös Õnnekonverents! TKK galeriis „Noorus“. Konverentsil kõnelevad õnnest Aare Pilv, Arne Merilai, Chaneldyor, Erika Renel, Erkki Luuk, Kiwa, Maia Tammjärv ja Mihkel Kunnus. Kell 19 avatakse sealsamas TKK tudengite õnneteemaline näitus, kuraatoriteks Nele Tammeaid ja Kristina Paju. Näituse avamisele järgneb kell 20 ühe kaasaja tuntuma inglise poeedi Benjamin Zephaniah’ esinemine.

Kolmapäeval, 5. mail kell 14 algab Eesti Spordimuuseumis vestlusring „Sport ja kirjandus“. Kirjanduse ja spordi kokkupuudetest ja seostest vestlevad Prima Vista tänavune patroon, kunagine Eesti Spordimuuseumi töötaja Hannes Varblane ja kirjanik Tarmo Teder.

Kell 18 kohtub Tartu Kirjanduse Majas lugejatega tunnustatud ungari kirjanik ning fotograaf Attila Bartis, kelle rahvusvahelist tuntust kogunud romaan „Rahu“ ilmus möödunud aastal Lauri Eesmaa tõlkes ka eesti keeles. Kirjanikuga vestleb Viktória Tóth, ungari keelest tõlgib vestlust Tõnu Seilenthal.

Kirjandusfestivali Prima Vista põhiüritused jätkuvad 6.-8. mail Tartus ja 9. mail Põltsamaal.

Vaata festivali kava kirjandusfestival.tartu.ee

Allikas: festivali korraldajate 27.04.2010 pressiteade