Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Eesti riik / President / Soome president Tarja Halonen saabus Eestisse riigivisiidile

Soome president Tarja Halonen saabus Eestisse riigivisiidile

Prindi see artikkel
4. mai 2010

Foto: Soome Vabariigi Presidendi kantselei

Foto: Soome Vabariigi Presidendi kantselei

4.-5. mail viibib Eestis riigivisiidil Soome Vabariigi president Tarja Halonen koos abikaasa Pentti Arajärviga.

Riigivisiidi käigus kohtub Tarja Halonen Vabariigi Presidendi Toomas Hendrik Ilvesega, kellega antakse ühine pressikonverents. Plaanis on kohtumine ja töölõuna peaminister Andrus Ansipiga ning külaskäik Riigikogusse, kus Tarja Halonen esineb kõnega ja kohtub Riigikogu esimehe Ene Ergmaga.

Kohtumistel arutatakse Läänemere strateegiaga seonduvat. Samuti kõneldakse riikidevahelistest kahepoolsetest suhetest ning Eesti-Soome koostööst majanduse, hariduse, siseturu ja energeetika valdkonnas. Arutatakse ka arenguid Euroopa Liidus pärast Lissaboni lepingu jõustumist.

Tarja Halonen külastab riigivisiidi käigus ka Eesti Lastekirjanduse Keskust ja avab Viinistu kunstimuuseumis Soome kunstnike näituse.

Tarja Halonen oli viimati riigivisiidil Eestis 2000. aastal president Lennart Meri kutsel. 2003. aastal külastas Tarja Halonen Eestit ametliku visiidi raames president Arnold Rüütli kutsel.

Soome presidenti saadab visiidil haridusminister Henna Virkkunen, kes kohtub oma Eesti kolleegi Tõnis Lukasega ja külastab Tallinna Ühisgümnaasiumi.

Allikas: Välisministeerium