Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Kultuur / Kunst / Ilmuvad uued postmargid – „EUROPA – lasteraamatud”

Ilmuvad uued postmargid – „EUROPA – lasteraamatud”

Prindi see artikkel
6. mai 2010

MarkRaamatud1Täna, 6. mail annab Eesti Post EUROPA margiseeria raames välja postmargid, mis on pühendatud lasteraamatutele.

Eesti lastekirjanduse alguseks võib lugeda 19. sajandi keskpaika, kuigi ka varem oli ilmunud lastele suunatud jutte. Esimesi eestikeelseid ilmalikke lastejutte sisaldavad F. G. Arveliuse „Üks kaunis Jutto- ja Öppetusse-Raamat“ (1782) ja O. W. Masingu aabits „ABD ehk Luggemise-Ramat Lastele“ (1795). Esimese ilukirjandusliku eesti lasteraamatu „Karjalaste luggemisse ramat“ (1849) autor on C. E. A. Körber ja esimese luuleraamatu „Eesti Laste-Rõõm“ (1865) autor J. V. Jannsen.

Eesti lasteraamatuillustratsioon on maailmas hinnatud ja 20. sajandi suurteks nimedeks on kindlasti rahvusvaheliselt tähelepanu pälvinud ja samas ka väga rahvuslikud Vive Tolli ja Jaan Tammsaar. Postmarkidel on kujutatud kaasaegsete rahvusvahelist tunnustust pälvinud lasteraamatukunstnike Viive Noore ja Jüri Mildebergi illustratsioonid.

Postmargid onnominaalväärtusega 9.00 ning trükitud trükikojas Vaba Maa. Margi tiraaž on 150.000, postmargi kujundas Jaan Saar.

Eesti Post annab filatelistide seas populaarse EUROPA sarja postmarke välja alates 1994. aastat. 2011. aasta teemaks on metsad.

Allikas: Eesti Post

MarkRaamatud2