Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Uudised / Maailm / OECD kutsus Eesti, Iisraeli ja Sloveenia liikmeks

OECD kutsus Eesti, Iisraeli ja Sloveenia liikmeks

Prindi see artikkel
10. mai 2010

OECDArenenud riike ühendava majanduskoostöö ja arengu organisatsiooni (OECD) liikmesriigid otsustasid kutsuda organisatsiooni uuteks liikmeteks Eesti, Iisraeli ja Sloveenia.

Sellega kasvab OECD liikmesriikide arv 34-ni.

Uute riikide liitumisega peaks OECD muutuma mitmekesisemaks ja avatumaks, ütles OECD peasekretär Angel Gurria.

OECD peasekretär Angel Gurria ja Eesti välisminister Urmas Paet allkirjastasid Pariisis Eesti ja OECD vahelise privileegide ja immuniteetide leppe selle aasta 18. veebruaril.

Gurria kinnitas toona, et otsus Eesti OECD liikmeksvõtmise kohta tehakse sel kevadel.

OECD on arenenud tööstusriikide foorum alalise asukohaga Pariisis. Organisatsioon asutati 1961. aastal ning selle eelkäijaks oli Euroopa Majanduskoostöö Organisatsioon, mis loodi pärast II maailmasõja lõppu Euroopa ülesehitamiseks antava USA ja Kanada abi ehk niinimetatud Marshalli plaani haldamiseks.

OECD-l on hetkel 30 liikmesriiki: Austraalia, Austria, Belgia, Hispaania, Holland, Iirimaa, Island, Itaalia, Jaapan, Kanada, Korea, Kreeka, Luksemburg, Mehhiko, Norra, Poola, Portugal, Prantsusmaa, Rootsi, Saksamaa, Slovakkia, Soome, Suurbritannia, Šveits, Taani, Tšehhi, Türgi, Ungari, USA ja Uus-Meremaa.

Jaanuaris 2010 allkirjastas liitumislepingu OECD-ga ka Tšiili, kes saab täisliikmeks nagu Eestigi pärast riigisiseste protseduuride lõppu.

Eesti sai kutse liitumisläbirääkimistele OECD-ga 2007. aastal.

Allikas: BNS, 10.05.2010