Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Uudised / Eesti / Majanduskasv taastub teises kvartalis

Majanduskasv taastub teises kvartalis

Prindi see artikkel
11. mai 2010

RahaStatistikaameti esialgsetel andmetel vähenes 2010. aasta I kvartalis Eesti sisemajanduse koguprodukt (SKP) 2,3 protsenti. Sama palju vähenes SKP ka eelmise aasta viimase kvartaliga võrreldes. Teises kvartalis peaks majanduskasv taastuma nii aastataguse kui eelmise perioodi suhtes.

Täna avaldatud esialgne hinnang I kvartali majandusele vastab rahandusministeeriumi kevadprognoosi põhistsenaariumile. Prognoosi kohaselt kasvab Eesti SKP aastases arvestuses umbes 1 protsendi.

SKP aastane langustempo on oluliselt vähenenud ning langus eelmise perioodiga võrreldes oli tingitud ühekordsetest teguritest. Aasta alguse aktsiisitõusud tingisid tavapärasest suurema varude soetamise möödunud aasta lõpus ning vastavalt väiksema aktsiisikaupade soetamise aasta alguses. See võib negatiivset mõju avaldada ka teise kvartali statistikale.

Nii esimeses kvartalis kui ka edaspidi toetab majanduskasvu eksport, samas kui sisenõudlus jääb kõrge töötuse tingimustes nõrgaks kogu aasta jooksul. Majandusaktiivsuse taastumise märke on praeguseks näha kõigil tegevusaladel, kuid tööturu ning investeeringute taastumine võtab veel aega.

Allikas: Rahandusministeeriumi 11.05.2010 pressiteade