Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Majandus / Euro tulek / Ligi: Tänane raport loob eeldused euroalaga liitumiseks

Ligi: Tänane raport loob eeldused euroalaga liitumiseks

Prindi see artikkel
12. mai 2010

JyrgenLigiTäna avaldatud konvergentsiraportis tegi Euroopa Komisjon EL rahandusministritele ettepaneku kutsuda Eesti juulis toimuval nõupidamisel euroala liikmeks. Raporti järgi täidab Eesti jätkusuutlikult kõik mõõdetavad Maastrichti kriteeriumid ning on üks tugevama eelarvepositsiooni ja usaldusväärsusega riike Euroopa Liidus.

Rahandusminister Jürgen Ligi sõnul loob tänane hinnang Eesti majandusele ja rahandusele eeldused euroalaga liitumiseks. „Eurotsooni kuulumine annab Eestile juurde usaldusväärsust ning on tugev tõuge Eesti majandusele. Samas meil pole illusiooni, et konservatiivse rahanduspoliitika tähtsus meie jaoks sellega väheneks. Meil on heameel, et raportiga tunnustas Euroopa Komisjon Eesti kriisiaegseid valikuid väga kõrgelt,” sõnas Ligi.

Euroopa Komisjon esitas konvergentsi- ehk lähenemisaruande Euroopa Liidu rahandusministritele, kes arutavad teemat 8. juuni kohtumise (Ecofin) raames nii EK kui Euroopa Keskpanga ettepanekute alusel. Ecofini ettepanekut arutatakse omakorda Euroopa Ülemkogu kogunemisel 18. juuni. Juunis toimuvad ka konsultatsioonid Euroopa Parlamendiga.

Lõpliku otsuse Eesti euroalasse kutsumise kohta teeb 13. juulil toimuv Efocin ehk Euroopa Liidu rahandus- ja majandusministrite nõukogu.

Täpsemalt saab lugeda Eesti ettevalmistuste ja eurole ülemineku kohta ametlikust euroveebist euro.eesti.ee

Allikas: Rahandusministeeriumi 12.05.2010 pressiteade