Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Uudised / Eesti / Selgusid 26 omavalitsust, kuhu luuakse noortevolikogu

Selgusid 26 omavalitsust, kuhu luuakse noortevolikogu

Prindi see artikkel
17. mai 2010

NoortekogudEesti Noorteühenduste Liidu (ENL) poolt 30. märtsil välja kuulutatud konkursil noortevolikogude loomiseks kandideerisid 12 maakonna vallad. Toetust jagati 26 omavalitsusele, mai jooksul suunatakse toetus veel 4 omavalitsusele. Programmi raames saab lõplikult toetust 30 omavalitsust 14 Eesti maakonnas.

Taotlusi ei laekunud Põlvamaalt, Hiiumaalt ega Tartumaalt. Tartumaal tegutseb analoogse projektiga Domus Dorpatensis, mis hiljuti asutas Tartumaale 5 noortevolikogu.

“Meil on hea meel näha, et noortevolikogusid on hakatud rohkem tähtsustama ja taolisi algatusi on tehtud ka teiste organisatsioonide poolt. Lisaks Tartumaale on kohaliku tasandi noorte osaluskogude projektid käimas veel Viljandimaal ning Järvamaal,” kommenteeris ENLi noorte osaluskogude koordinaator Kristo Notton.

Notton avaldas kahetsust, et Hiiumaalt ega Põlvamaalt ei laekunud ühtegi taotlust, mille tõttu on sealsetel noortel potentsiaalselt vähem osalusvõimalusi teiste maakondade noortega võrreldes. “Me ei taha Põlvamaa ja Hiiumaa noori kuidagi karistada, püüame seal veel kohaliku tasandi osalusvõimalusi rohkem tutvustada ning noortemeelsed omavalitsused sellekohast algatust toetama saada.”

Konkursile laekunud avaldused vaatas läbi komisjon, mis koosnes maakondlikest noortevolikogude mentoritest ning Eesti Noorteühenduste Liidu ja Eesti Noorsootöö Keskuse esindajatest. Positiivse otsuse said need omavalitsused, kus tuli selgelt välja nii noorte valmisolek ja huvi kui ka kohaliku omavalitsuse valmidus koostööks.

“Noortevolikogude jätkusuutlikkuse jaoks on väga oluline, et oleks olemas kohalik omavalitsus, mis toetaks noortevolikogu tööd moraalselt, aga vajadusel ka rahaliselt. Samuti on oluline, et noored ise tahaksid noortevolikogu asutada,” selgitas Notton.

Noortevolikogude ülesandeks on osaleda aktiivselt kodukoha töö ja elu arendamisel, volikogu istungitel, komisjonide töödes ning esindada oma piirkonna noorte huve.

Jagatavast 90.000 kroonist saab iga projektis osalev omavalitsus noortevolikogu käivitamiseks 3000 krooni stardikapitali. Lisaks rahalisele toetusele pakub programm ka igasse maakonda väljaõpetatud mentorit, kes aitab nii omavalitsust kui noorteaktiivi noortevolikogu käivitamisel. Projekti läbiviimist finantseerib Eesti Noorsootöö Keskus.

Noortevolikogud luuakse järgmistesse omavalitsustesse:

Harjumaa – Anija vald, Kose vald, Saku vald

Ida-Virumaa – Narva-Jõesuu linn

Järvamaa – Koeru vald, Paide linn

Läänemaa – Noarootsi vald, Ridala vald

Lääne-Virumaa – Haljala vald, Tapa linn, Väike-Maarja vald

Pärnumaa – Saarde vald, Tõstamaa vald

Raplamaa – Märjamaa vald, Juuru vald

Saaremaa – Kaarma vald

Jõgevamaa – Jõgeva linn

Viljandimaa – Karksi vald, Tarvastu vald, Võhma linn

Valgamaa – Tõrva linn, Tõlliste vald, Otepää vald

Võrumaa – Haanja vald, Võru linn, Sõmerpalu vald

Vaata ka: www.noortekogud.ee

Allikas: Eesti Noorteühenduste Liidu 17.05.2010 pressiteade