Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Haridus ja teadus / Algas Sinine Nädal

Algas Sinine Nädal

Prindi see artikkel
17. mai 2010

SinineNadalTäna algas UNICEF’i Sinine Nädal, mille teemaks „Kas noortel on linnas kohta?“

UNICEF’i Sinise Nädala peamiseks eesmärgiks on tutvustada lastele, noortele ja peredele erinevaid võimalusi vaba aja sisustamiseks.

Sinise Nädala sündmuste avalöögiks on Solarise aatriumis korraldatav maailma siniseim esmaspäev, mille korraldab Tallinna Spordi- ja Noorsooamet koostöös MTÜ Arengukoostöö Ümarlaua ning Solarise Keskusega.

Maailma siniseimal esmaspäeval võib alates kella 17.00 Solarise aatriumis näha üles astumas Kultuuripealinn 2011 trummiorkestrit Trumm It, noortebände Our Story ja The Change, Sixtina tantsutruppi Sir N ning Ginga Brasili capoeiristasid. Kohvikus Komeet pakutakse nädala jooksul maailma siniseimat koogiampsu ja koogisööjad võivad võita Anni Arro juhendamisel kokku pandud noorte kokaraamatu. Samal ajal toimuvad mitmed töötoad, mida korraldavad YFU, Just Film, elavast raamatukogust on võimalik laenutada raamatuid ning saada infot noortekeskuste suviste tegemiste kohta. Õhtut juhib Agur Paesüld.

Sinise Nädala ürituste raames otsitakse vastus küsimusele, kas noortele on piisavalt kohti, kus sõpradega kokku saada ja koos midagi huvitavat teha, eluks vajalikke oskusi omandada ja end mitmekülgselt arendada. Eesmärgiks on näidata, et linnas on väga palju erinevaid võimalusi vaba aja toredaks sisustamiseks.

Sinise Nädala programmist leiab nii sündmusi, mis leiavad aset pidevalt, kui ka sündmusi, mis on spetsiaalselt Sinise Nädala jaoks kokku pandud. Programmis on üle 70 erineva tegevuse, millest kindlasti igaüks endale meelepärase leiab.

Käesoleval aastal on programmi panustanud erinevad linnaametid, mittetulundusühingud ning ka erasektori partnerid, tänu kellele on programm saanud mitmekülgne ja huvitav – toimuvad mitmed ekskursioonid, töötoad, kontserdid ja etendused, mis on kas tasuta või tavapärasest palju soodsama hinnaga. Programmis on tegevusi ka päris pisikestele – näiteks raamatupiknik, kuhu on oodatud kõik noored pered.

UNICEF’i Sinist Nädalat korraldavad kõik Eesti linnad, kellele on Unicef Eesti andnud laste- ja noortesõbraliku linna tiitli. Tallinn kannab seda tiitlit 2005. aastast.

Rohkem informatsiooni Sinise Nädala kohta leiab sininenadal.tallinn.ee/, kus saab end registreerida ka erinevatesse töötubadesse, ekskursioonidele jm.

Maailmapäeva kohta leiab infot internetileheküljelt www.terveilm.net Maailmapäeva eelnädal päädib Maailmapäeva tähistamisega Vabaduse väljakul 22. mail.

Allikas: Raepress, 17.05.2010