Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Kultuur / Kunst / Minister Jänes rõhutas Eesti Kunstnike Liidu suurkogul kunstipubliku järelkasvu olulisust

Minister Jänes rõhutas Eesti Kunstnike Liidu suurkogul kunstipubliku järelkasvu olulisust

Prindi see artikkel
17. mai 2010

LaineJanesKultuuriminister Laine Jänes rõhutas täna toimunud Eesti Kunstnike Liidu suurkogul peetud kõnes, et kunstnikud peaksid aktiivselt hea seisma kunstipubliku järelkasvu eest.

Minister ütles, et Eesti kunstnikud teevad väga head, tasemel kunsti, kuid kasvatada tuleb ka kunsti vaatajat, publikut. ”Tuleb keskenduda lastele ja noortele, sest kunstihariduses olevate puudujääkide täitmises oleks ülioluline roll nii kunstnikel kui ka loomulikult kogu Kunstnike Liidul“, lausus minister.

Jänes lisas, et riik on otsinud võimalusi laste kunsti juurde suunamiseks nii ministeeriumi kaudu, toetades muuseumide haridusprogramme ja õpitubasid, aga selle kõrval peaksid ka kunstnikud senisest enam ise oma loovusega, oma entusiasmiga noortes kunstihuvi tekitama.

Kultuuriminister rääkis riigi võimalustest kunsti ja kunstnike toetamisel ning märkis, et 2004. aastal vastu võetud loovisikute ja loomeliitude seadus on siiski olnud märkimisväärseks abiks nii vabakutselistele kunstnikele kui võimaluseks Kunstnike Liidul jaotada stipendiume. Viimase nelja aasta jooksul on selle seaduse alusel Kultuuriministeeriumi poolt kunstnike toetuseks eraldatud üle 8 miljonit krooni.

Minister Jänes ütles suurkogul, et ka kunstiteoste tellimise seadus pakub uue võimalusena täiendavat tuge kunstnike loometegevusele ning aitab kindlasti kaasa kunsti väärtustamisele ühiskonnas. Jänes tänas Eesti Kunstnike Liidu presidenti Jaan Elkenit kui ka kõiki teisi, kes on selle seaduse väljatöötamisel olnud suureks abiks.

Kultuuriminister soovis Kunstnike Liidule värskeid mõtteid, konstruktiivseid arutelusid ja ka põhjalikku eneseanalüüsi.

Allikas: Kultuuriministeeriumi 17.05.2010 pressiteade