Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Kodanikuühendused / Täna toimuvad II vabaühenduste kärajad

Täna toimuvad II vabaühenduste kärajad

Prindi see artikkel
21. mai 2010

EMSLLogoReedel, 21. mail kell 13 koguneb Tallinnas teatri NO99 saalis üle saja kodanikuühenduse esindaja koostama vabaühenduste manifesti järgmisteks Riigikogu valimisteks ning kodanikuühiskonna arengukava 2011-14.

Kärajad avab kodanikuühiskonna valitsuse-poolse edenemise eest vastutav regionaalminister Siim Kiisler. Seejärel võtavad Liia Hänni ning Hille Hinsberg kokku, mis sisendit on loodavasse arengukavasse maikuus toimunud kohtumistel pakkunud kodanikuühendused, erakonnad, omavalitsed ja äriettevõtted. Järgneb arutelu kohaletulnute osalusel. Kodanikuühiskonna arengukava on jätk tänavu lõppevale “Kodanikualgatuse toetamise arengukavale”, mis võtab kokku valitsuse peamised tegevused neljal suuremal teemal: kodanikuharidus, kodanikuühenduste organiseerumine, kaasamine, vabatahtlike tegevus ning vabaühenduste ja avaliku võimu partnerlus avalike teenuste osutamisel. Arengukavad põhinevad Riigikogus 2002. aastal heaks kiidetud “Eesti kodanikuühiskonna arengu kontseptsioonil.”

Teise teemana võetakse kokku 2007. aasta vabaühenduste manifesti õnnestumised ja raskused ning hakatakse ritta panema aktiivsete kodanike ootusi järgmisele Riigikogu koosseisule ja valitsusele. Sarnaseid manifeste on kodanikeühenduste liidu EMSL eestvedamisel koostatud ka omavalitsuse valimisteks ning EMSLi juhataja Urmo Kübara sõnul on iga korraga tõusnud nii kodanike aktiivsus mõelda ja sõnadesse panna, kuidas valitud esinduskogud saaks kodanikuühiskonna edenemisele kaasa aidata kui ka erakondade huvi. “2007. aasta manifesti tulemusena jõudis esmakordselt valitsuse tegevuskavva eraldi peatükk kodanikuühiskonnast ja kuigi valitsus pole ehk kõige innukamalt neid ellu viinud, on see siiski samm edasi,” märkis Kübar. EMSLi teine suurem valimistega seotud initsiatiiv on hea valimistava järgimise üle järele vaatamine.

Kärajad lõpetab vaba mikrofon kell 16-17, töökeelteks on eesti ja vene. Vaata lisaks www.ngo.ee/33092.

Üritust toetab rahaliselt regionaalministri valitsemisalast Kodanikuühiskonna Sihtkapital.

Allikas: EMSLi 20.05.2010 pressiteade