Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Eesti riik / Erakonnad / Rahvaliidu ajutiseks juhiks sai Mai Treial

Rahvaliidu ajutiseks juhiks sai Mai Treial

Prindi see artikkel
25. mai 2010

MaiTreialRahvaliidu juhatus nimetas teisipäeval erakonna ajutiseks esimeheks riigikogu fraktsiooni juhi Mai Treiali (fotol).

Treial ütles BNS-ile, et juhib erakonda ajutiselt kuni 7. juunil toimuva volikogu koosolekuni. Volikogu kutsub tema sõnul kokku uue erakorralise kongressi, mis valib parteile lähema kuu aja jooksul uued juhid.

Treial kinnitas taas, et kongressil valitavaks esimeheks ta ei kandideeri.

Rahvaliidu senine esimees Karel Rüütli ning kolm aseesimeest Kajar Lember, Anto Liivat ja Ene Tomberg lahkusid teisipäeval ametist, põhjendades seda kongressi otsusega Sotsiaaldemokraatliku Erakonnaga (SDE) mitte ühineda.

Rüütli märkis tagasiastumisel tehtud avalduses, et ei ole koos aseesimeestega siiski maha matnud mõtet luua tugev, riigi sotsiaalselt ja regionaalselt tasakaalustatud arengu eest seisev jõud. “Rahvaliit ja meie toetajad ei vääri hääbumist vanade vankrite kolinal. Paljud rahvaliitlased on juba teinud otsuse jätkata oma poliitilist tegevust väljaspool Rahvaliitu. Ma soovin neile edu,” märkis ta.

Ta kutsus kõiki mõttekaaslasi, kes kongressil SDE-ga ühinemist toetasid, endaga ühinema. “Keegi ei peaks tundma end reeturina, kui ta ei soovi igavesti minevikus elada ega ohverdada oma teadmisi, oskusi ja võimalust ühiskonnasjades kaasa rääkida diskrediteeritud poliitikute turvamiseks. Annan koos aseesimeestega endast parima, et meie visioon hoolivast Eestist oleks Eesti poliitikas mõjukalt esindatud ka pärast 2011. aasta riigikogu valimisi,” ütles Rüütli.

Rahvaliidu peasekretär Tarvo Sarmet ütles BNS-ile, et tema koos juhtkonnaga enne kongressi ametist ei lahku.

Rahvaliidu pühapäeval peetud kongressil toetas SDE-ga ühinemist 172 ja selle vastu oli 239 delegaati. Ühinemiseks olnuks tarvis vähemalt kahe kolmandiku delegaatide toetust.

Allikas: BNS, 25.05.2010