Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Hooliv Eesti / Keskkond / Metallpakendi pant tõuseb kolmapäevast ühele kroonile

Metallpakendi pant tõuseb kolmapäevast ühele kroonile

Prindi see artikkel
2. juuni 2010

roheline_punktAlates kolmapäevast tõuseb keskkonnaministri määruse alusel metallpakendi tagatisraha 50 sendilt ühele kroonile, samuti makstakse tarbijale iga tagastatud metallpurgi eest üks kroon.

Metallpakendi pandi tõusu eesmärgiks on kasvatada ühekordsete metallpakendite tagastusprotsenti ja soov motiveerida tarbijaid kaasa aitama pakendite taaskasutusele, teatas taaskasutusorganisatsioon Eesti Pandipakend.

Tagatisraha tõusuga on kavas plekkpurkide tagastuse mahtu kasvatada vähemalt 10 protsenti.

Ühekordse kasutusega metallpakendi purgi tagastus on aasta aastalt kasvanud, kuid on jäänud võrreldes plast- ja klaaspakendiga väikseks. 2009. aastal kujunes plastpakendi tagastuseks 89 protsenti, klaaspakendil 85 protsenti ja metallpakendil 55 protsenti.

2009. aastal kogus Eesti Pandipakend ja suunas taaskasutusse 109 miljonit plastpudelit, 16 miljonit klaaspudelit ning 63 miljonit alumiiniumpurki.

2005. aastal tootjate ja importööride ning kaupmeeste poolt loodud pakendi taaskasutusorganisatsiooni Eesti Pandipakendiga on liitunud 140 tootjat ja importööri ning ligi 1200 tagastuskohta, millest 470 võtab pandipakendeid vastu taaraautomaadiga.

Allikas: BNS, 01.06.2010