Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Kultuur / Muinsuskaitse / Valmis muinsuskaitse aastaraamat

Valmis muinsuskaitse aastaraamat

Prindi see artikkel
3. juuni 2010

MuinsuskaitseAastaraamat2009Neljapäeval, 3. juunil kell 15 esitletakse Komandandi majas (Toompea tn 1) artiklite kogumikku „Muinsuskaitse aastaraamat 2009“.

Muinsuskaitseameti, Tallinna Kultuuriväärtuste Ameti ja Eesti Kunstiakadeemia Muinsuskaitse ja restaureerimise osakonna ühine väljaanne võtab kokku möödunud aastal tehtud olulisemad restaureerimistööd, uuringud ja põnevamad leiud üle Eesti ning sisaldab artikleid muinsuskaitse ja restaureerimise valdkonna probleemsetel teemadel.

Aasta sündmuseks on Kadrioru Lastepargi paviljoni restaureerimine, mis illustreerib kujukalt 21. sajandi esimese kümnendi muinsuskaitse probleeme ja lahendusi. Pikemalt on juttu Tallinna vanalinnas restaureeritud majadest, Kukruselt leitud 12.-13. sajandi maahaudkalmistust ja maalingute restaureerimisest mõisa- ja linnamajades ning sellest, kas ajaloolistele hoonetele juurde ja peale ehitamine on mälestiste mõnitamine või moodne muinsuskaitse. Objektide geograafia on lai ja tüpoloogia kirju nagu mälestiste nimekirigi, ulatudes mõisatest tuulikuteni ja arheoloogiapärandist mööblini.

„Muinsuskaitse aastaraamat” ilmub juba kuuendat korda.

Allikas: Raepress, 02.06.2010