Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Eesti riik / President / Evelin Ilvesele anti üle Aasta Tervisesõbra tiitel

Evelin Ilvesele anti üle Aasta Tervisesõbra tiitel

Prindi see artikkel
4. juuni 2010

EvelinIlvesEesti Tervisedenduse Ühing andis tänase tervisedenduse konverentsi raames Evelin Ilvesele üle Aasta Tervisesõbra tiitli.

Eesti Tervisedenduse Ühingu sõnul on Evelin Ilves tihti võtnud sõna terviseteemadel ning näidanud tervisliku eluviisiga eestimaalastele head eeskuju.

Evelin Ilves nentis, et tervisega on nagu paljude heade asjadega – kuni nad olemas on, me neile ei mõtle. “Tänapäeva arenenud maailmas on üks suurimaid paradokse see, et mida jõukamaks meie riik muutub, seda rohkem töötab üha mugandunum igapäevane elu meie terveks olemise vastu,” ütles ta.

Evelin Ilves märkis, et suurlinnastunud riikidele näib tehiskeskkonna taasühendamine loodusega olevat tõeline kübaratrikk. “Aga mitte Eestis. Siin on meil täielik õigus ja võim mõelda lokaalselt. Meil on loodus lähedal, me teame veel oma lähiminevikust, missuguse varre või oksa küljes miski vili valmib ega arva, et piim tuleb koju pudelist,” sõnas ta.

Evelin Ilves rõhutas, et kuigi põhiosa vastutusest on meie endi peal, seisneb riigi roll terviseteadlikkuse edendamisel eelkõige vajaliku info mõistetavaks ja kättesaadavaks tegemisel ning tervisele kahjulike ainete või tootmis- ja töötlemisviiside piiramisel.

“See saalitäis kuulajaid siin on lähituleviku kõige olulisema sõnumi edastajad. Ma soovin teile edu selle lihtsa teadmise tagasitoimetamisel meie kõigi igapäevateadvusesse. Ja löön selles töös ka ise kaasa, millal ja kus iganes võimalus peaks avanema,” lisas ta.

Aasta Tervisesõbra valis tervisedenduse praktikutest ja teaduritest koosnev 150-liikmeline ühendus esmakordselt. Tiitel omistatakse avaliku elu tegelasele, kes on oma tegevusega toetanud ja tähtsustanud rahva tervist.

Allikas: presidendi kantselei 04.06.2010 pressiteade