Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Kultuur / Muusika / Karskusliidu konverentsil antakse Hiiu Folgile aasta tegija tänukiri

Karskusliidu konverentsil antakse Hiiu Folgile aasta tegija tänukiri

Prindi see artikkel
4. juuni 2010

Astrid Böning

Astrid Böning

Reedel, 4. juunil toimub Eesti Karskusliidu aastakoosolek ning konverents, kus antakse Hiiu Folgi korraldajatele üle aasta 2009 Aasta Tegija tänukiri ning arutatakse keskkondade üle, mis peaksid meie ühiskonnas olema alkoholivabad.

“Otsustasime nimetada Hiiu Folgi Aasta Tegijaks 2009, kuna eeskuju, mida festivali korraldajad on alkoholivaba rahvaürituse kaudu andnud, on väga oluline,” selgitas Eesti Karskusliidu esimees Lauri Beekmann. “Hästi meeldiv on olnud ka jälgida, et meedia kajastuses on seostatud Hiiu Folgi alkoholivaba õhkkonda kultuuri ehedama ja puhtama nautimisega.”

Traditsionaalne Karskusliidu kevadine aastakonverents keskendub teemale, mis seondub Aasta Tegija tegevusega. Konverentsil astub üles Hiiu Folgi korraldaja Astrid Böning rääkides alkoholivabade alternatiivsete ürituste korraldamise tähtsusest ja rollist ühiskonnas. Sotsiaalpedagoog Ilona Veike räägib perekonnast kui ühest peamisest alkoholiga seotud probleemide sündmuskohast. Ajaloolane ja erukolonel Einar Laigna räägib noorte väärtuskasvatusest ning selle osast alkoholi problemaatika lahendamises. Maalikunstnik Jüri Arrak jagab isiklikust kogemusest inimesena, kes on olnud alkoholi ohvriks ning sellest, millist teed mööda on võimalik jõuda alkoholivaba eluni. Eesti Karskusliidu juht Lauri Beekmann analüüsib alkoholiga seonduvaid erinevaid riskirühmi ning püüab kaardistada nn “valged” alkoholivabad tsoonid ühiskonnas. Riigikogu liige Kaia Iva teeb ülevaate möödunud aasta alkoholipoliitilistest arengutest Eestis. Ning ettevõtjast visionäär Rainer Nõlvak esitab vaate ühiskonnale üldpildis ning otsib lahendusi üldrahvalikule alkoholiprobleemile.

Konverentsil tuleb vaatamisele ka uus alkoholiteemaline dokumentaalfilm “Ela Sajani – RETSEPT”, mille rezissööriks on Aljona Surzhikova.

Konverents toimub Viru hotelli konverentsikeskuse Bolero saalis algusega kell 13.00 (Karskusliidu aastakoosolek algab kell 11.00) ning on kõigile vaba sissepääsuga.

Eesti Karskusliit AVE on 1989. aastal taasloodud ja Eesti Vabariigis alates 1922. aastast tegutsenud Eesti Karskusliidu õigusjärglane.

Allikas: Eesti Karskusliit