Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Eesti riik / Riigikogu / Urmas Kruuse jätkab Tartu linnapeana

Urmas Kruuse jätkab Tartu linnapeana

Prindi see artikkel
16. juuni 2010

UrmasKruuseReformierakondlasest Tartu linnapea Urmas Kruuse (fotol) teavitas kolmapäeval riigikogu esimeest Ene Ergmat oma soovist loobuda parlamendi asendusliikme kohast.

“Loobun ametivande andmisest ega soovi asuda riigikogu liikmeks seoses sooviga jätkata tööd Tartu linnapeana,” vahendas linnavalitsus BNS-ile Kruuse avaldust.

“Poleks õige tartlaste usalduse ja toetusega mitte arvestada ning uusi väljakutseid otsima minna,” ütles Kruuse, kes on ka varem BNS-ile öelnud, et rahvas on andnud talle piisavalt suure mandaadi oma töö jätkamiseks valimisperioodi lõpuni.

“Tartus on veel väga palju teha – vajame jätkuvalt uusi lasteaiakohti, AHHAA keskuse ehitus alles käib, haridusvaldkonnas on linnal mitmeid väljakutseid,” ütles ta avalduses.

Kruuse pidi andma riigikogu juhatuse otsusega 16. juunil ametivande, et asuda riigikogust Valga maavanema ametikohale läinud Margus Lepiku asemel parlamenti.

Kruuse loobumise korral saaks asendusliikme koha Reformierakonna Jõgeva maakonnaorganisatsiooni arendusjuht Terje Trei, kes on kinnitanud, et oleks valmis koha vastu võtma.

Valga senise maavanema Georg Trašanovi vabastas valitsus ametist mai lõpus seoses teenistustähtaja lõppemisega. Tegelikkuses ei töötanud ta maavanemana aga juba 2007. aasta novembrist, kui Tartu maakohus kõrvaldas ta kriminaalasja menetluse ajaks ametist. Märtsis mõistis maakohus Trašanovi altkäemaksu võtmises süüdi, kuid kuna nii prokurör kui süüaluste kaitsjad kaebasid otsuse edasi, jätkub süüasja arutamine Tartu ringkonnakohtus.

Allikas: BNS, 16.06.2010