Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Eesti riik / Riigikogu / Lepiku asemel saab riigikogu liikmeks Terje Trei

Lepiku asemel saab riigikogu liikmeks Terje Trei

Prindi see artikkel
17. juuni 2010

TerjeTreiRiigikogu juhatuse otsuse kohaselt asub teisipäeval tagasi astunud Valga maavanema kandidaadi Margus Lepiku asemel neljapäeval riigikogu liikmena tööle Reformierakonna Jõgeva maakonnaorganisatsiooni arendusjuht Terje Trei  (fotol).

Esimesena tekkis Lepiku asemel parlamenti mineku õigus Tartu linnapeal Urmas Kruusel, kes otsustas aga oma kohast loobuda. Kruuse on varem BNS-ile öelnud, et rahvas on andnud talle piisavalt suure mandaadi, et olla linnapea kohal kuni valimisperioodi lõpuni.

Kruuse tagasiastumise järel saab riigikogu liikmeks Trei, kes on kinnitanud, et on valmis saadikukoha vastu võtma. Ametisse astub ta vande andmisega neljapäeva ennelõunal toimuval riigikogu istungil.

Lepik esitas teisipäeval riigikogu juhatusele avalduse parlamendist lahkumiseks, põhjendades seda sooviga enne maavanemaks saamist käia perega puhkusel. Fraktsiooni pressiesindaja ütles BNS-ile, et kui valitsus nimetab Lepiku ametisse, peaks ta maavanemaks asuma 1. juulist.

Valitsus nimetab maavanema regionaalministri ettepanekul ametisse viieks aastaks. Valitsuse pressiesindaja sõnul tuleb Lepiku nimetamine tõenäoliselt kõne alla neljapäevasel istungil.

Kui Lepik kogus 2007. aasta riigikogu valimistel Võru-, Valga- ja Põlvamaal kandideerides 2176 häält, siis Trei pälvis Jõgeva- ja Tartumaa valimisringkonnas 681 valija toetuse.

Allikas: BNS, 16.06.2010