Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Ajalugu / Kreisilinnapäevad – Paide oma vanalinnapäevad

Kreisilinnapäevad – Paide oma vanalinnapäevad

Prindi see artikkel
10. juuli 2010

kreisilinnapaev_2010Paides tähistatakse laadamelu ja sisuka kultuuriprogrammiga 227 aastat tagasi saadud maakonnakeskuse õigusi, mil linna hakati nimetama kreisilinnaks.

Paide Keskväljak muutub 10. juulil laadaplatsiks, kus kaubelda saab käsitöö-, tööstus- ja toidukaupadega. Tihe kultuuriprogramm ja sisukad ajaveetmisvõimalused lisavad laadale melu. Meeleolu loovad akordionistide ansambel ja puhkpillimehed, näha saab nii barokkajastu tantse kui ka eesti rahvatantsu ja mustlastantsu.

Südasuvise moosi ja värske hapukurgi konkursile ootame osalejaid ja selgitame välja parimaid maitseelamusi. Memmede pannkoogikohvik pakub laadalistele kosutavat kõhutäit.

Järvamaa Rahvakunsti Ühing „Veimevakk“ puupäeval saab näha väljapanekut käsitöö toodetest ja osaleda puutööde töötubades. Valitakse ka Paide Kaunim koer kultuurikeskuse muruplatsil. Paide kogukonnakeskuses saab aga olema mitmeid põnevaid õpitubasid, osta ökokaupa, tutvuda vana maja ennistamiseks vajaliku teabe ja materjalidega, kuulata muusikat ning vaadata kohalikku kunsti.

Paide Püha Risti kirikust alguse saavatel jalutuskäikudel giidiga saate saate teada linna ajalugu ja kuulda, kuidas elati kreisilinnas Paides. Jalutuskäigul osalemiseks oodatakse huvilisi kogunema kell 11 või kell 13.30 kirikus.

Vaata ka – www.paidekultuurikeskus.ee

Allikas: Paide Kultuurikeskuse