Uus Eesti tegevust on vöimalik annetustega toetada
 
Uus Eesti / Uudised / Eesti / Duumasaadik: Venemaa hinnang Eesti ajaloole muutub objektiivsemaks

Duumasaadik: Venemaa hinnang Eesti ajaloole muutub objektiivsemaks

Prindi see artikkel
18. juuli 2010

VeneRiigiduumaVenemaa hinnang Eesti ajaloole muutub ajapikku objektiivsemaks ja sallivamaks, usub erakonna Õiglane Venemaa duumafraktsiooni asejuht Oleg Šein.

Ajaloolase haridusega Šein ütles intervjuus BNS-ile, et praegu püütakse Venemaal jätta muljet, “nagu oleksid eestlased võidelnud Teises maailmasõjas ainult natside poolel”.

“Antud juhul on meil tegemist ülekohtuse ja ebaausa üldistusega. Kuid Venemaal käib praegu aktiivne ajaloo ümberhindamise protsess, üllitatakse arhiivimaterjalidele tuginevaid uurimusi. Kord jõuab järg ka Vene-Eesti vastastikuste suheteni,” lausus Šein.

Tema sõnul aitavad Eesti ja Venemaa vaheliste “ajalooprobleemide” lahendamisele kaasa vastastikune vastutulek ja diskussioonid probleemsete momentide üle.

Kommenteerides Õiglase Venemaa ja Ühtse Venemaa erinevaid seisukohti Balti riikide suhtes, selgitas Õiglase Venemaa kesknõukogu sekretär Oleg Šein, et Ühtne Venemaa käsitleb suhteid Eesti, Läti ja Leeduga kui “riikidevahelisi”, Õiglane Venemaa aga kui “rahvusvahelisi”, mis on orienteeritud rahvaste ja inimeste vahelistele kontaktidele. Sellega ongi Šeini sõnul seletatav Ühtse Venemaa jäik retoorika.

Riigiduuma töö- ja sotsiaalpoliitika komitee aseesimehe ametit pidava Šeini sõnul on Eesti ja Venemaa ametiühingute koostöö käivitamiseks avar tegevusväli. Tema hinnangul aitaks see tugevdada nii ametiühinguid endid kui ka kahe riigi vahelisi suhteid tervikuna. “Riikidevaheline ametiühingute koostöö võiks hõlmata näiteks dokitöölisi, lennujuhte, transporditöötajaid,” ütles ta.

Šein, kes tegeleb muu hulgas ka elamumajanduse kureerimisega ning on Eesti kogemusega kursis, leidis, et Venemaal tasuks võtta mõnes asjas Eestist eeskuju. Ennekõike puudutab see tema sõnul korteriühistute süsteemi arendamist ning munitsipaal- ja sotsiaalelamute ehitust.

Ühtlasi kritiseeris Šein kaasmaalaste vabatahtliku Venemaale ümberasumise programmi. “Selle programmi töö- ja sotsiaalosis on täiesti ebaefektiivne. Paljud sooviksid Venemaale ümber asuda, kui neil oleks selleks võimalus. Ent praegu, ilma ahvatlevate tingimusteta, programm ei toimi. Meie riigi põhiline probleem on riik ise ning see avaldub kõigil suundadel,” lisas riigiduuma saadik.

Allikas: BNS, 17.07.2010